logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Nominace na mistrovství světa juniorů: TMK upřednostnila budoucnost

Trenérsko-metodická komise ČBaS připravila nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se koná v indonéském městě Yogyakarta, začíná soutěží družstev ve dnech 9. – 14. 10. 2017, na kterou navazuje soutěž jednotlivců v období 16. – 22. 10. 2017. Více v článku předsedy TMK Josefa Rubáše:

Při přípravě nominace byli nejprve osloveni hráči, kteří dosáhli skvělých úspěchů na Mistrovství Evropy juniorů ve Francii, ať už 5. místo v soutěži družstev nebo stejné umístění mezi jednotlivci. Tento turnaj byl vrcholem jedné z nejsilnějších českých generací v historii a postup všech pěti našich juniorů do zápasů o medaile, to byla lepší bilance než měly velmoci Dánsko, Německa či Anglie.

Hráči a jejich trenéři museli v souvislosti s mistrovství světa zhodnotit celou řadu specifik – především termín a místo konání turnaje a priority každého hráče.

Jednoznačným sportovním vrcholem každého evropského juniorského hráče je kontinentální mistrovství. Porovnání se světovou konkurencí, především s asijskými akcelerovanými hráči s výrazně vyšší herní vyspělostí už v raném věku, podléhá optimálnímu vyhodnocení cílů, které jsou pro Jana Loudu, Ondřeje Krále, Petra Berana a Michaelu Fuchsovou jednoznačně nasměřovány do dospělé kategorie. Vždyť například Michaela Fuchsová byla před svým zraněním hráčkou první světové stovky ve čtyřhře žen, Jan Louda se dere do dvoustovky mezi singlisty.

Na této úrovni není možné se kvalitně připravit na turnaje dospělých v srpnu a září a následně ještě v říjnu absolvovat v úplně jiných podmínkách juniorský světový šampionát. Bylo třeba volit mezi dvěma vrcholy – série BWF turnajů ve střední Evropě, završená českým mezinárodním mistrovstvím nebo podřízení se přípravě na mistrovství světa. Hráči a jejich trenéři po dlouze komunikované dohodě s TMK upřednostnili budoucnost.

Stejně tak byla budoucnost upřednostněna v nominaci na mistrovství světa.


Marek Aubus. Foto: Tomáš Krajča

V listopadu pořádá Česká republika mistrovství Evropy do sedmnácti let. V rámci přípravy na tento turnaj byl vybrán na mistrovství světa tým, který bude tvořit silné jádro českého výběru na evropském šampionátu a podle očekávání i na Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Estonsku. Hráči získají neocenitelné zkušenosti a motivaci do práce v porovnání s nejlepšími juniory světa, vyzkouší si specifika zatížení velkého turnaje, dojde k upevnění spolupráce mezi hráči a trenéry během dvoutýdenního turnaje atd.

Nominace dále zohledňuje ještě jeden fakt. Tahouny týmu budou Marek Aubus a Tereza Švábíková, kteří mají v soutěži družstev a následné soutěži jednotlivců velmi dobrou šanci na získání bodů potřebných pro start na Olympijských hrách mládeže, které se za rok na podzim uskuteční v Argentině.

Přestože termín nominace stanovená BWF je až 25. září, TMK se snažila nominaci připravit co nejdříve, aby si hráči a trenéři mohli uzpůsobit tréninkové a turnajové plány, jakož došlo k úspoře nákladů ČBaS, přičemž nominace byla nejprve oznámena hráčům a jejich trenérům.

Nominace na Mistrovství světa juniorů 2017
(v abecedním pořadí)

Junioři: Marek Aubus, Jan Janoštík, Tomáš Švejda

Juniorky: Lucie Krpatová, Tereza Švábíková, Kateřina Zuzáková

Trenérské vedení: Tomasz Mendrek, Radek Votava
(náhradníci budou vybráni po srpnovém kempu)

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading