logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Odpolední semifinále mistrovství světa: Olympijští vítězové ze čtyřher jsou ze hry.

Deset semifinálových duelů na jediném kurtu uprostřed zaplněné haly pro deset tisíc diváků. Mistrovství světa jde do finále - kdo dnes vyhraje, zítra si zahraje o titul mistra světa! Záznam prvních pěti semifinálových duelů můžete sledovat na Youtube kanálu BWF.

Odpolední semifinálový program byl ve znamení rychlých zápasů.
 
Jen jednou nezvítězil papírový favorit, hned úvodní zápas přinesl porážku domácím olympijským vítězkám ve čtyřhře žen, pár Tian – Zhao podlehl korejské dvojici Eom – Jang 16:21 a 19:21. Korejská deblistka Eom Hye Won se stala velmi příjemným překvapením turnaje, ve čtyřhře postoupila do finále, o to samé se bude pokoušet ještě v odpoledním semifinále smíšené čtyřhry.
 
Zápasy čínských singlových jedniček potom dopadly podle očekávání. Li Xuerui vypráskala z kurtu Korejku Bae 21:5 a 21:11, Lin Dan přehrál Vietnamce Nguyena 21:17 a 21:15.
 
Indonéský pár Ahsan – Setiawan potvrzuje výbornou formu z června, kdy vyhrál dva podniky Super Serie, nejprve Indonesia Open a týden později i Singapore Open. V semifinále Indonésané přehráli čtyřnásobné mistry světa, domácí pár Cai – Fu 21:19 a 21:17. Čínská dvojice tak zakončí svou desetiletou kariéru ve světové špičce bronzovou medailí ze světového šampionátu. Fenomenální bilance – z devíti mistrovství světa od roku 2003 získali čínští dělostřelci medaili sedmkrát!
 
Závěr dopoledního programu patřil nastupující generaci. Thajka Ratchanok Intanon přehrála Indku Sindhu v souboji osmnáctiletých (!) hráček 21:10 a 21:13 a zítra se s dvaadvacetiletou Li Xuerui utká o historické zlato pro Thajsko.  
 

Přehled všech semifinálových utkání
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading