logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Olympijské hry: Carolina Marín to dokázala! Je olympijskou vítězkou!

Ve třiadvaceti letech je Španělka Carolina Marín nejúspěšnější evropskou badmintonistkou všech dob. Dvojnásobná mistryně Evropy i světa a úřadující světová jednička vybojovala po výhře nad Indkou Sindhu zlatou medaili ve dvouhře žen!
 
V roce 1996 získal Dán Poul-Erik Høyer Larsen zlatou medaili ve dvouhře mužů. Pamatujete velkou euforii a roztržené tričko dnešního prezidenta Světové badmintonové federace?
 
Od té doby sbírali na olympijských hrách evropští hráči jen stříbrné a bronzové medaile. Až dnes tuto bilanci změnila levoruká singlistka z Huelvy.
 
Snad to nebude trvat dalších dvacet let, než někdo z evropských hráčů pozlatí svou účast pod pěti kruhy.


Carolina Marín (foto: BadmintonPhoto, Yves Lacroix) 
 
Carolina Marín vás neoslní vytříbenou technickou hrou, ale na její hru ve stylu „čím rychleji, tím lépe“ zatím ve světovém ženském badmintonu nikdo nenašel protizbraň. Pokud Marínina hra funguje, roztáčí svou soupeřku na stále se zrychlujícím kolotoči.
 
Tak jako ve finálovém duelu Pusarlu Venkatu Sindhu, když ve druhé sadě po sedmi minutách hry držela náskok už 11:2.
 
V tu chvíli ale Sindhu vedla 1:0 na sety, když v úvodním dějství využila příliš zbrklých zakončení Španělky a ze stavu 16:19 otočila na 21:19.
 
Ve druhém setu však byla Sindhu dobře marinovaná, Marín si udržovala desetibodový náskok a španělští fanoušci v hledišti úsměv na tváři.
 
Indický trenér Pulella Gopichand, jinak až stoicky klidný, rozrušeně gestikuluje, žene svou svěřenkyni do boje, ale je to naopak hráčka vedená rychle zešedivělým Fernandem Rivasem, která vede 9:4.
 
Jednadvacetiletá Indka ale v tu chvíli předvedla svou nejlepší pasáž v zápase. Trpělivě čelí zběsilým útokům Marín a sama vždy v pravou chvíli zaútočí. Snížila na 10:10 a vrátila se do hry o zlato.
 
Carolina Marín je ale nejlepší na světě. Využila slabší koncentrace soupeřky po přestávce, navýšila náskok na 14:10 a do konce zápasu už jasně dominovala.
 
Španělka je znovu zlatá a velmi inspirativní. Jasně dokazuje, že i individuální tvrdou prací a sázkou na rychlost je možné čelit i těm nejlepším hráčkám světa. Půjde to i u nás?
 
Finálový zápas dvouhry žen
 
Carolina Marín (1., Španělsko) vs. Pusarla Venkata Sindhu (9., Indie) 19:21, 21:12 a 21:15
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading