logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Olympijské hry: Král definitivně sesazen z trůnu. Lin Dan bez medaile, bronz bere Viktor Axelsen.

Zápas o třetí místo, Lin Dan vs. Viktor Axelsen. Ve hře je buď třetí olympijská medaile z jedné disciplíny nebo třetí singlová medaile pro evropského badmintonistu a vůbec první po dvaceti letech.


Viktor Axelsen
 
Zápas se hrál velmi brzy, už od 8:30.
 
Malé módní okénko na úvod. Viktor Axelsen opět nemohl nastoupit ve své oblíbené barevné kombinaci – červenou si zvolil Lin Dan – a po včerejší porážce v černé logicky následovala bílá.
 
A zápas se hned od začátku odehrával ve velmi elegantní stylu, neboť podle komentáře v České televizi byli oba hráči co chvíli na saku. 
 
Axelsen byl oproti včerejšímu duelu s Chen Longem od počátku velmi aktivní, žádný zakřiknutý výkon a až do stavu 15:15 držel s Linem krok.
 
Že hráčova psychika a předvedená hra jsou spojené nádoby, dokázal dánský singlista v závěru setu. Po dvou nezdarech v delších výměnách až příliš spěchal na zakončení a Lin zkušeně dovedl set k výhře 21:15.
 
Nahradit spěch rychlostí, to byl Axelsenův skvělý nápad do úvodu druhé sady. Jeho rychlost kontrastovala s líným Danem, který na turnaji už potřetí za sebou nejevil přílišnou snahu druhý set vyhrát.
 
Vývoj skóre z pohledu Axelsena: 8:2, 11:5, 15:7, 18:10 a 21:10.
 
Dvaadvacetiletý rodák z Odense si herní pohodu přenesl i do úvodu třetí sady, vedl 4:0, 6:1, 8:3. Potom však na malý moment vypadl z tempa a kondiční i mentální krize ho stála srovnání skóre na 9:9. Čela dánských trenérů se krabatí, ve třetím setu začínáme od začátku.
 
A nastává velká přetahovaná o každý bod.
 
12:12.
 
13:13.
 
15:15.
 
17:17.
 
Lin Dan se už podruhé v setu hlásí o challenge, ale obě možnosti už si marnotratně vyplácal na méně významné body.
 
Axelsen se valí k medaili. 18:17, 19:17 a 20:17. Tři mečboly! Včera Lin za stejného stavu proti Lee Chong Weiovi všechny tři odvrátil, podaří se mu to i dnes?
 
Ale kdepak, včerejší motivace je pryč, Lin vyklízí kurt a Axelsen se po vítězné smeči jen marně brání přívalu emocí.
 
Viktor Axelsen k bronzové medaili z mistrovství světa přidává stejný kov i z olympijských her, což je v nejsilnější konkurenci v historii unikátní úspěch.
 
Lin Dan, který až do včerejška na hrách dvanáct let neprohrál, utápí svůj třetí zlatý sen ve dvou porážkách. Viděli jsme i poslední dva zápasy v kariéře fenomenálního SuperDana?
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading