logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Ondřej Lubas (vpravo) - předseda oddílu Sokol Meteor Praha-Radotín

Ondřej Lubas ze Sokol Meteor Praha-Radotín k hodnocení TOP 20: "Stále máme velké rezervy"

Pražský oddíl Sokol Meteor Praha-Radotín tuto sezónu slaví 60 let svého trvání a k tomuto jubileu si nadělil díky práci s mládeží 2. místo v projektu TOP 20. Klub s dlouholetou tradicí má díky tomu pojištěnou slibnou budoucnost. Stojí za tím široká základna, konkrétní člověk, již zmíněná tradice nebo naopak inovativní změny? Na to vše a ještě víc odpovídá předseda klubu Ondřej Lubas.

Rozhovor s Josefem Horáčkem z vítězného klubu TJ Sokol Polabiny Pardubice čtěte zde.

Ondro, v hodnocení TOP 20 se klub Sokol Meteor Praha-Radotín umístil na druhém místě. Jaká byla první myšlenka, která tě napadla po obdržení této informace? Očekával jsi to?
Bezprostředně po ukončení sezony 2017/2018 jsem si vypsal naše oddílové priority pro další sezonu. Jedním z důležitých bodů bylo vylepšení práce s mládeží. Stále máme velké rezervy. O to větší překvapení pro mne bylo, když jsme jako oddíl v hodnocení práce s mládeží skončili na 2. místě. 
 
Klub současně slaví 60 let od založení, myslíš, že hlavním příčinou na tomto umístění je právě tradice? Nebo za tím vidíš něco jiného?
Je mi samozřejmě ctí pracovat pro tak velký oddíl s 60 letou tradicí. Tradice vám pomůže v jednání se sponzory, pravděpodobně se snadněji dohodnete s hráči, kteří chtějí bojovat o týmové tituly, ale práci s mládeží si musíte jen a jen odpracovat. Zde rozhoduje kvalita trenérů a zázemí, které pro hráče vytvoříte. 
Fanoušci z řad mladých hráčů oddílu jako podpora při utkání A družstva.

V tabulce hodnocených hráčů je z Meteoru započítáno 31 hráčů. Je to více než dvojnásobek než u jiných klubů. Jak je to možné? 
Odpověd je jednoduchá. Máme 2 základny. Jednu v Radotíně, kde výbornou práci odvádí Mojmír Hnilica, Halka Bitmanová a Alena Mikelová, a druhou ve Vinoři, kde trénují Michal Turoň, Pavel Drančák a Eva Titěrová. Především v Radotíně máme velkou základnu malých hráčů a nadšených rodičů, kteří klubu pomáhají.
 
Kdybys měl jmenovat konkrétní osoby (mimo hráčů), které se na tomto úspěchu podílejí, kdo by to byl? Nastíníš nám zároveň, jak oddíl funguje? Jaká je jeho hierarchie a struktura? 
Náš oddíl má 2 základny. Za tu radotínskou zodpovídá Mojmír Hnilica, za tu vinořskou já. Celý chod oddílu zajištuje naše úžasná slečna sekretářka Adéla Zimmerová, bez které bychom nemohli vůbec fungovat. Co vše musí ohlídat, aby náš oddíl spolehlivě fungoval...! Tímto děkuji

Kde vidíš mezery a chyby, které bys rád změnil, případně napravil? Co bys udělal v minulosti jinak?
Rozhodně potřebujeme více dětí, více tréninkových prostor a lepší zapojení našich partnerů do chodu oddílu. Velmi málo se mi daří zapojení našich ligových hráčů do tréninků malých dětí.  
Hráči oddílu jako pomocná síla při pořádání Finále Play-off 2018.
 
Prozradíš nám, zda klub, popř. přímo ty chystáte nějaké inovativní změny, nebo budete pokračovat v již tradičním fungování? 
Minulý rok jsme vybrali několik šikovných hráčů, kterým jsme nabídli více tréninkových jednotek s Michalem Turoněm a Kubou Bitmanem. 
 
Pro tuto sezonu vytvoříme několik  malých atomizovaných skupinek hráčů. Tito hráči budou mít nad rámec svých tréninků ještě další 1-2 tréninky, které budou silně individuální zacílené na rozvoj silných stránek jednotlivých hráčů a postupné odstraňování jejich slabin. K tomu využijeme nejen naši trenérskou základnu, ale chtěl bych dle časových možností zapojit více i Kubu Bitmana, Michala Hubáčka, badmintonové akademie Michala Turoně a Adama Hobzika.  
 
Další změnou bude lepší nábor dětí na základních školách a jejich zapojení do našeho nového projektu Škola badmintonu. Ti nejlepší budou postupně zapojováni do našich tréninkových struktur. 

Jaké jsou cíle celého klubu pro nadcházející sezónu? Prioritou zůstává extraliga, nebo máš vytyčené jiné cíle?
Dříve to byl jednoznačně náš extraligový tým a boj o titul. Pro tuto sezonu byl umožněn neomezený start cizinců v české lize. Přestože svaz a sedm ligových oddílů chtělo pokračovat v trendu 2 cizinců na zápas, díky tvrdošíjné neústupnosti jednoho z extraligového oddílu ztratí mnoho českých hráčů možnost odehrát zápasy v české extralize, protože budou nahrazeni hráči ze zahraničí.
Sokol Meteor Praha - Radotín A - 2. místo v extralize 2018.
 
Naše ambice jsou i nadále ty nejvyšší, tj. boj o extraligový titul, ale nechceme jít cestou drahých zahraničních posil a naopak chceme vytvořit podmínky mladým talentovaným českým hráčům. Sám jsem zvědav, jak náš mladý tým tuto výzvu proti ostatním nabitým týmům zvládne. 
 
Samozřejmě budu rád za co nejlepší výsledek našeho A týmu, ale naší druhou prioritou bude vytvoření malých tréninkových skupin a jejich vzájemnou návaznost, co při velikosti našeho oddílu a vzdálenosti obou základen nebude úplně jednoduché.
 
A otázka na závěr, tipnul bys, kdo z hodnocených hráčů Sokolu Meteoru Praha- Radotín je tím největším sběratelem bodů? Co bys jí rád vzkázal? (prozradíme, že je to slečna)
Je to Kačka Mikelová a rád bych ji tímo poděkoval za ukázkovou reprezentaci oddílu. Ostatně velký dík patří i ostatním hráčům, trenérům a rodičům, kteří svojí aktivitou pomáhájí udržet již zmíněnou tradici oddílu, ve které můžeme nadále pokračovat.
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading