logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Osmifinále mistrovství světa: Ze hry světové jedničky ve čtyřhře mužů nebo mistryně světa ve dvouhře žen.

Mistrovství světa otevírá čtvrtou kapitolu – čtvrtý den turnaje se hrají osmifinálové zápasy. Poslední den, kdy se bude hrát na čtyřech kurtech, z kurtu televizního jsou přinášené přímé přenosy na Youtube kanálu BWF.

Postup Španělky Marin mezi osm nejlepších singlistek světa nebo překvapivý konec světových jedniček ve čtyřhře mužů, to byly vrcholy dopoledního programu mistrovství světa.
 
Carolina Marin ukázala neuvěřitelnou vůli po vítězství, když s Korejkou Sung prohrávala 0:1 na sety a potom ve třetí sadě 17:20. Ale nic není nemožné, Marin se vyškrábala z propasti porážky a bouřlivě se radovala ze svého životního úspěchu.

Carolina Marin, evropská dvojka a po mistrovství světa hráčka první světové dvacítky.
 
Tchajwanský Lee předčil toho korejského. Čtyřhru mužů předčasně opustil první nasazený korejský pár Lee Yong Dae – Ko Sung Hyun, když prohrál s tchajwanskou dvojící Lee Sheng Mu – Tsai Chia Hsin. Tchajwanci se oklepali z porážky v první sadě a potom ukázali, že jsou pohybově asi nejrychlejším současným párem světa.
 
Ve dvouhře mužů se můžeme těšit na zítřejší duel Lin Dan vs. Chen Long, oba zatím prochází turnajem tak, že i řez nože máslem by se v lecčems poučil o hladkosti. 

Řadu překvapení nabídl i večerní program osmifinálových zápasů.
 
Ze hry je obhájkyně mistrovského titulu ve dvouhře žen a druhá nasazená Číňanka Wang Yihan nebo čtvrtí nasazení Thajec Ponsana ve dvouhře a pár Fischer Nielsen – Pedersen ve smíšené čtyřhře.
 
Byl to dnes velký indický den, všichni tři svěřenci Pullely Gopichanda jdou dál. Podle očekávání čtvrtá nasazená Saina Nehwal, ale také přemožitel Petra Koukala Kashyap Parupalli a překvapivě i vytáhlá Pusarla Venkata Sindhu, která se postarala zatím o největší překvapení pro domácí diváky, když zrušila mýtus o neporazitelnosti čínských žen, Wang Yihan zdolala 21:18 a 23:21.

Wang Yihan titul z Londýna v Guangzhou neobhájí. 
 
Evropa živí naději na medaili ve všech pěti disciplínách.

Ve dvouhře dnes excelovali vedle zmíněné Španělky Marin také Dán Jan Jorgensen, který se včas uklidnil a v dlouhých výměnách udolal Thajce Ponsanu 21:18 ve třetím setu.
 
Ve čtyřhrách zůstávají ve hře nasazené dánské páry Pedersen – Rytter Juhl mezi ženami a mezi muži Boe – Mogensen, kterým experti začínají prorokovat zlato.
 

Takhle ne, Roberte!
 
Ve smíšené čtyřhře se starý kontinent bude spoléhat na umění polských mistrů Evropy, dvojice Mateusiak – Zieba ale narazí na první nasazený pár  Xu – Ma. Téměř na den přesně repríza loňského čtvrtfinále olympijských her, kde byli Poláci krůček od senzace; za stavu 21:20 ve třetí sadě neproměnili mečbol. Dosáhne sedmatřicetiletý Robert Mateusiak na vysněnou medaili z mistrovství světa?   
 
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading