logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Ostrý start mistrovství Evropy pro mužský tým, který vyzve páté nasazené Němce. Ženy proti Slovinsku

Pořádnou prověrkou síly mladého českého týmu mužů, který na mistrovství Evropy družstev v Liévinu obhajuje historické páté místo z předchozího šampionátu v Kazani, bude hned úvodní utkání. V úterý od 16 hodin na naši reprezentaci čekají Němci. Ženy ME "nakopnou" v týž den večer proti Slovinsku.

Němci jsou pátým nasazeným týmem a největším favoritem skupiny číslo 5. Češi se s nimi střetli i před dvěma lety právě ve čtvrtfinále, kam se naší reprezentaci poprvé v historii podařilo postoupit. Nyní tedy souboj již ve skupině, po tomto tvrdém začátku by ale měla následovat dvě hratelná utkání: proti Islandu (středa 16:00) a Ázerbajdžánu (čtvrtek 18:00).

Ženy mají ve své skupině č. 6 start volnější, Slovinsko by nemuselo být nepřekonatelnou překážkou. Favoritem skupiny jsou Turkyně (6. nasazený tým), s nímž se střetneme až na závěr ve čtvrtek (10:00), před tím ještě naše děvčata vyzvou Finsko (středa 12:00).

Postup do čtvrtfinále si zajistí pouze první tým z každé skupiny (muži), u žen je skupin sedm, a tak postoupí ještě nejlepší tým z druhých míst.

Rozlosování ME družstev mužů a žen najdete zde.

Kompletní český tým pro mistrovství Evropy družstev mužů a žen ve Francii. Foto: Daniel Pražák.
 
Složení obou českých týmů pro mistrovství Evropy družstev:

Muži: Jaromír Janáček, Adam Mendrek, Ondřej Král, Jan Louda, Milan Ludík, Tomáš Švejda

Ženy: Alžběta Bášová, Tallulah Sharleen Van Coppenolle, Tereza Švábíková, Sabina Milová, Kateřina Tomalová, Michaela Fuchsová

Trenéři: Petr Koukal, Petr Báša

Fyzio: Jaroslav Suchan 

Turnaj ve francouzském Liévinu bude možné sledovat po celou dobu a na všech kurtech živě, a to na streamech Badminton Europe.

Nezapomeňte ale hlavně sledovat komunikační kanály Czech Badminton, kde se vynasnažíme vám poskytnout co nejlepší zpravodajství z utkání i informace zevnitř českého týmu.

Více k turnaji naleznete na webu Badminton Europe.

 


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading