logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Oznámení ČBaS po vyhlášení nouzového stavu

Český badmintonový svaz v návaznosti na usnesení Vlády České republiky č. 194 ze dne 12. 3. 2020 o vyhlášení nouzového stavu a usnesení Vlády České republiky č. 199 ze dne 12. 3. 2020 o přijetí krizového opatření (dále jen „Usnesení“), kdy se s účinností ode dne 13. března 2020 od 6:00 zakazuje pořádání veškerých sportovních akcí s účastí přesahující 30 osob ve stejný čas, a to do odvolání, rozhodl o badmintonových akcích v následujícím období.

"Český badmintonový svaz plně respektuje rozhodnutí příslušných autorit a s okamžitou účinností přijímá příslušná opatření, a to jak preventivního zdravotního charakteru, tak ve vztahu k regulérnosti badmintonových soutěží. Nadále budeme celou situaci sledovat a reagovat podle jejího vývoje, a to především se zohledněním rozhodnutí Vlády České republiky. Vyzývám všechny hráče, trenéry, organizátory soutěží, kluby a oddíly ke vstřícnému postoji a plnému respektování nastalé situace, kdy prvořadým zájmem společnosti je více než jindy zdraví každého z nás," říká Martin Osička, předseda Českého badmintonového svazu.

Veškeré akce organizované Českým badmintonovým svazem (turnaje jednotlivců, soutěže družstev, kempy a školení) jsou na základě přijatých opatření Vlády České republiky nejméně na následujících 30 dnů zrušeny, a to bez dalšího oznamování. Podrobnosti o jednotlivých akcích vizte níže:  

Turnaje jednotlivců

Na základě rozhodnutí Českého badmintonového svazu se nebudou konat následující turnaje:

- KaBal International, Karviná, 12. – 15. 3. 2020,
- Grand Prix B U17, Dobřany, 14. – 15. 3. 2020,
- Grand Prix A dospělých, Velká cena města Plzně, Plzeň, 27. – 29. 3. 2020,
- Oliver Czech U17 International, Český Krumlov, 2. – 4. 4. 2020,
- Grand Prix B dospělých, Jouda Cup, Praha, 4. – 5. 4. 2020.

O zrušení či přeložení těchto turnajů na jiný termín bude po jednání s pořadateli dále rozhodnuto.

Český badmintonový svaz v návaznosti na aktuální situaci vydá upřesňující rozhodnutí pro turnaje Grand Prix A a Grand Prix B s konáním v termínu od 19. 4. 2020.

Žebříček

Posledním platným žebříčkem všech kategorií zůstává až do odvolání žebříček ze dne 12. 3. 2020.

Body za turnaje pořádané od tohoto data se do žebříčku započítávat nebudou.

Extraliga

Český badmintonový svaz ukončuje soutěž, přičemž jako platné výsledky ročníku 2019/2020 vyhlašuje výsledky po základní části.

Nebude se konat čtvrtfinále ani finálový turnaj play-off (Praha, 18. – 19. 4. 2020).

Martin Osička, předseda Českého badmintonového svazu. Foto: Pavel Růžička.


Baráž o extraligu

Český badmintonový svaz v návaznosti na aktuální situaci vydá upřesňující rozhodnutí.

Pokud to bude vzhledem k aktuální situaci možné, baráž bude odehrána.

I. liga 

Český badmintonový svaz ukončuje soutěž, přičemž jako platné výsledky ročníku 2019/2020 vyhlašuje výsledky po základní části.

Kvalifikace o I. ligu

Český badmintonový svaz v návaznosti na aktuální situaci vydá upřesňující rozhodnutí.

Pokud to bude vzhledem k aktuální situaci možné, kvalifikace bude odehrána.

Oblastní soutěže

Český badmintonový svaz v návaznosti na Usnesení a toto rozhodnutí Českého badmintonového svazu nařizuje všem orgánům, které řídí soutěže ve své oblasti, aby vhodným způsobem rozhodly o jejich ukončení či přerušení (soutěže družstev) a nekonání (turnaje jednotlivců).

Reprezentační akce

Neuskuteční se plánovaný reprezentační kemp U19 (Nymburk, 29. 3. – 2. 4. 2020) a kemp výběru U17 (Český Krumlov, 29. 3. – 1. 4. 2020).

Český badmintonový svaz v návaznosti na aktuální situaci vydá upřesňující rozhodnutí o dalších reprezentačních akcích.

Školení trenérů

Neuskuteční se plánované školení trenérů „Začni s badmintonem“ (Kladno, 5. 4. 2020) a také školení trenérů IV. třídy (Beroun, 10. – 11. 4. 2020).

Český badmintonový svaz v návaznosti na aktuální situaci vydá upřesňující rozhodnutí o konání dalších školení v měsících dubnu a květnu.

Tréninková příprava v klubech a oddílech

Klubové a oddílové akce (tréninky, klubové/oddílové turnaje, soustředění atd.) se dále konají dle pokynů jednotlivých klubů a oddílů, které jsou však povinny plně respektovat Usnesení a další pokyny příslušných autorit.

Český badmintonový svaz důrazně apeluje na kluby a oddíly, aby na všech akcích dodržovaly zásady prevence a maximální hygieny.

Poskytování informací

V případě dotazů se obracejte na sekretariát ČBaS, snažíme se je zodpovídat co nejrychleji. Respektujte prosím fakt, že vzhledem k množství dotazů není možné všechny odpovědět obratem.

Další informace bude Český badmintonový svaz vydávat v návaznosti na aktuální situaci.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading