logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Oznámení ČBaS: ruší se všechny domácí turnaje jednotlivců i družstev v termínu do 7. června, platí žebříčky k 12. březnu

Český badmintonový svaz v návaznosti na usnesení Vlády České republiky a navazující opatření, jakož i po důkladném vyhodnocení aktuální situace, rozhodl o konání badmintonových akcí v následujícím období.
 
Především bylo třeba přijmout opatření dle platných právních předpisů, jakož i zohlednit současné limitované tréninkové možnosti a rovněž potřebu jistoty pro hráče, trenéry, rodiče a také pořadatele oblastních a navazujících republikových turnajů.  
 
Podrobnosti o konkrétních akcích jsou popsány níže. Především byly zrušeny veškeré turnaje jednotlivců a družstev pořádané Českým badmintonovým svazem v termínu do 7. 6. 2020, a to bez dalšího oznamování. 
 
V návaznosti na aktuální situaci bude Český badmintonový svaz s předstihem vydávat upřesňující rozhodnutí o dalších akcích.
 
Turnaje jednotlivců i družstev
Na základě rozhodnutí Českého badmintonového svazu jsou bez náhrady zrušeny veškeré turnaje v termínu do 7. 6. 2020 pořádané Českým badmintonovým svazem, a to například: 
 
- Finále play-off extraligy (18. – 19. 4.)
- Turnaj regionálních výběrů U13 (25. – 26. 4.)
- Memoriál Ivana Škáchy, GP A dospělých (24. – 26. 4.)
- GP A U13, Šumperk (2. – 3. 5.)
- GP A U19, Brno-Slatina (2. – 3. 5.)
- GP A U15, Hradec Králové (9. – 10. 5.)
- GP A U17, Praha-Vinoř (16. – 17. 5.)
- GP B U15, Praha-Radotín (23. – 24. 5.)
- Turnaj regionálních výběrů U17 (23. – 24. 5.)
- GP B U19, Brno-Slatina (23. – 24. 5.)
- GP B U15, Praha (30. – 31. 5.)
- GP B U17, Dobřany (6. – 7. 6.)
- GP B dospělých, Most (6. – 7. 6.) 
 
Po jednání s pořadateli bude dále rozhodnuto o náhradním termínu konání těchto turnajů:
 
- MČR v minibadmintonu (původní termín 16. – 17. 5)
- MČR veteránů (původní termín 13. – 14. 6.)
 
Po jednání s pořadateli, Badminton Europe a na základě momentální situace bude následně rozhodnuto o konání Forza Cupu U15 v Českém Krumlově (původní termín 13. – 14. 6.), se kterým souvisí i pořádání mezinárodního kempu ve spolupráci s BEC.

Předseda ČBaS Martin Osička. Foto: Lenka Johánková.


Žebříček
Posledním platným žebříčkem všech kategorií zůstává až do odvolání žebříček ze dne 12. 3. 2020.
 
Body za turnaje pořádané od tohoto data se do žebříčku započítávat nebudou, a to až do sdělení Českého badmintonového svazu.
 
V případě příznivého vývoje situace je možné očekávat vydání nového žebříčku v průběhu září. Předpokládáme, že do žebříčku se nebudou započítávat turnaje za posledních 12 měsíců, ale za období prodloužené o dobu, kdy se nehrály turnaje. Následně se s žebříčky vydávanými každý týden bude tento prodloužený časový úsek zkracovat vždy o jeden týden, a to až do doby, než bude opět dosaženo období 12 měsíců; přičemž body z turnajů Grand Prix A a Grand Prix B 2019 všech věkových kategorií, které nebyly/nebudou v roce 2020 nahrazeny, budou do žebříčku započítány. 
 
Baráž o extraligu a kvalifikace o I. ligy
Na základě rozhodnutí Českého badmintonového svazu je zrušeno konání baráže o extraligu a kvalifikací o I. ligu. 
 
Pro extraligu i obě I. ligy platí, že zůstávají ve shodném složení i pro další soutěžní ročník (tj. žádný tým nepostupuje ani nesestupuje). 
 
Oblastní soutěže
V návaznosti na toto rozhodnutí Český badmintonový svaz nařizuje všem orgánům, které řídí soutěže ve své oblasti, aby vhodným způsobem s konečnou platností rozhodly o ukončení soutěží družstev dospělých a případných postupech/sestupech v rámci oblasti, jakož i o zrušení soutěží jednotlivců bez náhrady turnajů.
 
Reprezentační akce a akce Talent Teamu 
Neuskuteční se plánované akce (kempy a výjezdy na mezinárodní turnaje), jakož ani kempy Talent Teamu, a to až do 7. června 2020, tj.: 
 
- účast reprezentačního výběru dospělých na mistrovství Evropy jednotlivců (21. – 26. 4.) 
- výjezd výběru českých hráčů na Polish Open U17 (22. – 24. 5.)
- kemp Talent Teamu (Nymburk, 24. – 27. 5.)
- kemp výběru U17 (Nymburk, 24. – 28. 5.) 

Ohledně konání Forza Cupu U15 v Českém Krumlově (původní termín 13. – 14. 6.) včetně přípravného kempu za účasti výběrů České republiky, Dánska, Německa a Slovinska, který má plánovaně turnaji předcházet, komunikujeme se zástupci Badminton Europe a budeme s předstihem informovat. 

Další medaile budou na českých turnajích rozdány až v novém školním roce. Ilustrační foto: Lenka Johánková.
 
Školení trenérů
Neuskuteční se plánovaná školení trenérů s termínem konání v měsíci dubnu:
 
- Školení trenérů IV. třídy (Beroun, 10. – 11. 4.)
- Začni s badmintonem (Praha, 11. 4.)
- Začni s badmintonem (Solnice, 21. 4.)
- Školení trenérů IV. třídy (Ústí nad Labem, 25. 4. – 26. 4.)  
 
O konání školení trenérů Coach Level One a III. třídy v Praze a Olomouci s původním termínem v květnu bude rozhodnuto nejpozději do 15. 4. 2020 – sledujte stránku školení trenérů
 
Tréninková příprava v klubech a oddílech
Klubová příprava se dále koná dle pokynů trenérů jednotlivých klubů a oddílů, které jsou však povinny plně respektovat usnesení vlády.
 
Zdůrazňujeme, že po dobu stanovenou krizovým opatřením jsou nadále zakázané veškeré sportovní akce, jakož i veškeré organizované i neorganizované sportovní aktivity, a to s výjimkou individuálního pobytu v přírodě nebo parcích.
 
Český badmintonový svaz se nadále bude snažit prezentovat na webových stránkách a sociálních sítích inspiraci a tipy do tréninkové činnosti. 
 
Valná hromada ČBaS 
Nadále platí původně plánovaný termín konání Valné hromady Českého badmintonového svazu dne 20. 6. 2020.
 
Poskytování informací
V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na sekretariát ČBaS, snažíme se vaše dotazy zodpovídat co nejrychleji. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading