logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Určitě chceme vymačkat maximum v deblu i mixu, říká před MČR Pavel Drančák. Foto: Ladislav Káňa.

Pavel Drančák před MČR v Plzni: "Když jsem na kurtu, pořád nesnáším prohrávat!"

Při zvoleném klíči, totiž ptát se před blížícím se MČR v Plzni loňských mistrů, jsme nemohli opomenout ani Pavla Drančáka. Párový specialista vloni zvítězil s Jakubem Bitmanem v deblu již popáté, letos se ale v této disciplíně představí s Michalem Hubáčkem. Přečtěte si rozhovor plný úsměvů.

Pájo, jak vypadá tvá finální příprava na MČR?
Na blížící se MČR určitě reaguji a celý leden mám v plánu dodržet 100% docházku (úterý i čtvrtek), kde z nás Míša Turoň mačká maximum (úsměv). Navíc jsme využili i volný víkend, tak jsme se s Míšou Hubáčkem i Majdou Lajdovou potkali a sehráli několik přípravných zápasů.
 
Do jakých disciplín na MČR v Plzni nastoupíš? Kdo bude tvým partnerem?
Mix a debl, Majda Lajdová a Míša Hubáček.
 
Popiš, prosím, ve stručnosti, proč letos neobhajuješ titul s Kubou Bitmanem.
Mates Hubáček přišel na trénink a říkal, že bude hrát s Kubou, že se ho Kuba zeptal na debla, tak jsem se logicky zeptal Kuby, jestli teda bude hrát s Matesem. Napsal, že neví, že asi jo... (úsměv). Jelikož za 2 týdny bylo GPA v Benátkách, tak jsem volal Míšovi, jestli už někoho má - neměl (úsměv). Každopádně to byl určitě logický krok, kluci chtěli makat a jezdit mezinárodní turnaje a já už k tomu jakožto pracující člověk přistupoval více rekreačně.

S Michalem Hubáčkem válcujete poslední GPA. Našel jsi po "rozchodu" s Kubou Bitmanem partnera, který ti sedí po všech stránkách?
Nevím, jestli si sedíme "úplně" po všech stránkách, ale po většině ano. Navic nás baví oba hrát debla, a když k tomu občas něco cikne, tak proč ne (úsměv).Pavel Drančák s Magdalénou Lajdovou nastoupí i na MČR v Plzni. Foto: Ladislav Káňa.
 
Jak vidíš situaci v mixu? Věříš si po krátké odmlce na medaili i z této disciplíny?
Určitě chceme medaili! 

Jak důležitý je pro tebe případný titul/y z letošního MČR? Je to jedna z tvých sezónních priorit?
Čím jsem starší, tím mám vícero priorit i mimo badminton. Každopádně když jsem na kurtu, pořád nesnáším prohrávat! Takže určitě chceme vymačkat maximum v deblu i mixu. Mé badmintonové sezónní priority jsou určitě MČR a extraliga.
 
Troufneš si tipnout vítěze jednotlivých disciplín?
Ufff... Tak Loudys (Jan Louda, pozn red.), Terka Švábíková a Bětka Bášová s Míšou Fuchsovou. MD a XD se zúčastním, tak si nechám tip pro sebe (úsměv).

Seznam účastníků MČR dospělých v Plzni najdete zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading