logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Pětihvězdičkový večer: Společenská slavnost českého badmintonu.

Paralel mezi mistrovstvím republiky a slavnostním večerem pořádaným v jeho rámci najdeme mnoho. Precizní organizace, důstojné a reprezentativní prostředí, účinkující i moderátoři na výši – zkrátka bylo vytvořeno vše pro to, aby si diváci ze sportovních i společenských představení odnesli ty nejlepší dojmy.
 
Ve slavnostních prostorách rezidence primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí se v sobotu večer uskutečnil skutečně pětihvězdičkový badmintonový večer; schválně si je při čtení tohoto článku přepočítejte.
 
První hvězdičku dodaly už samotné prostory. Sál měl ideální velikost, přilehlé prostory posloužily po skončení akce nevázané konverzaci; samozřejmě při dobrém jídle a pití.

 
 
Druhou hvězdičku obdrží samotní účinkující. Moderace se profesionálně zhostili Elen Černá-Valentová a Petr Salava. Zpěváci si vedle nožiček od not, správně uspořádali i žebříček hodnot – Josef Laufer hledal původ slova badminton v lázních Minton (za slovní hříčkou hledejte Bad Minton), Jiří Zonyga vyjádřil badmintonistům svůj obdiv za postřeh, rychlost, vytrvalost a nasazení a Miroslav Žbirka sice hráčům a hráčkám poklonu nesložil, ale měl nejdelší vystoupení a největší diváckou odezvu a potlesk.
 
Třetí hvězdičkou byli nejlepší hráči současného českého badmintonu, vítězové jednotlivých anket o Badmintonistu roku 2009. Oceněných bylo celkem pět, přestože anket bylo šest. Petr Koukal totiž vedle Badmintonisty roku zvítězil i v anketě Událost roku (Výhra na MMČR v Brně). Nejlepší badmintonistkou se stala Kristína Ludíková. Juniorkou a juniorem roku byli vyhlášeni Lukáš Zevl a Lucie Havlová. Za Trenéra roku byl vybrán Mgr. Michal Turoň, trenér juniorské reprezentace.
 
Čtvrtá hvězdička patřila představení šesti nejlepších hráčů v historii mistrovství republiky, těmi vůbec nejúspěšnějšími se stali Ing. Michal Malý  a Jitka Lacinová-Gasparová.
 
A nikoliv hvězdičkou, ale hvězdou večera – při veškeré ústě ke všem nominovaným, vyhlášeným a účinkujícím – se stala osobnost uvedená do Síně slávy českého badmintonu. „Je mi osobně velkou ctí, že mohu do Síně slávy uvést paní Ing. Miladu Novákovou,“ prozradil přítomným Ing. Zdeněk Musil, předseda ČBaS, jméno v průběhu večera sice poslední oceněné, ale v jeho hierarchii to bylo vyvrcholení této slavnostní události.  
 
Slavnostní události, která se zcela a beze zbytku vydařila.
       
Přehled oceněných v rámci ankety Badmintonista roku 2009
 
Badmintonista roku: Petr Koukal
 
Badmintonistka roku: Kristína Ludíková
 
Junior roku: Lukáš Zevl
 
Juniorka roku: Lucie Havlová
 
Trenér roku: Mgr. Michal Turoň
 
Událost roku: Vítězství Petra Koukala na MMČR    
 
Uvedení do Síně slávy: Ing. Milada Nováková

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading