logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal je ve finále!

Mezinárodní mistrovství České republiky bude snít svůj sen až do konce. V semifinále dvouhry mužů měla Česká republika hned dvojí zastoupení – a Petru Koukalovi se podařilo prodloužit šňůru vítězných zápasů na turnaji už na čtyři duely. Petr v neděli dopoledne nastoupí proti Ukrajinci Dmytro Zavadskymu, který v semifinále porazil Jana Vondru.
 
Stejně jako v dopoledním čtvrtfinále o úspěchu Petra Koukala rozhodl především vyhraný první set.
 
V něm musela česká jednička bojovat. Zkušený irský hráč si v polovině setu vypracoval náskok 11:4 a diváci, kteří přišli na velké Petrovo představení, doufali ve zvrat. Hned po přestávce se Petrovi podařilo dotáhnout na 8:11 a v trpělivém dorovnávání skóre pokračoval – až jej srovnal úplně.
 
16:16, 18:18 a 20:20. To už měl Petr za sebou možnost jednoho setbolu. Za stavu 21:20 si vypracoval druhý – a tentokrát už český reprezentant mířil do černého.
 
Druhý set už měl Petr za zády diváky – a to nejen obrazně, ale i doslova. Před solidně zaplněnou tribunou předváděl pestrou útočnou hru a především sbíral důležité body.
 
Klíčový okamžik nastal ve druhé polovině setu, kdy Scott zahrál precizní kraťas, ale Petr naskočil na síť a filigránským úderem získal výměnu pro sebe. Scott u hlavního rozhodčího namítal, že míček byl zahrán ještě na jeho polovině, ale s protesty neuspěl – a navíc se očividně přestal koncentrovat.
 
V závěru setu získal Petr Koukal čtyři body v řadě – a po výsledku 22:20 a 21:15 postoupil do finále!
 
Jan Vondra měl v tu dobu už dohráno. Dva sety s Ukrajince Dmytro Zavadskym byly jako noc a den.
 
Noc. V prvním setu se Janovi příliš nedařilo, dlouho se nemohl dostat do hry a set rychle prohrál 13:21.
 
Den. Druhý set byl ale úplně jiný, Jan svého soupeře velmi úspěšně „vodil“ po kurtu a především přestal dělat nevynucené chyby. V závěru ale druhý nasazený Dmytro prokázal větší jistotu a především „tah na branku“ – z projevu na kurtu bylo patrné, že touží po finálové účasti více než Jan; po čtvrtfinálové bitvě s Rune Ulsingem, kdy čelil hrozbě vyřazení – ve třetím setu měl Rune dva mečboly – se ani není čemu divit.
 
Semifinále Jana Vondry a finálová účast Petra Koukala – to je splněný sen českého fanouška.
 
Petr Koukal vs. Scott Evans (Irsko) 22:20 a 21:15
 
Jan Vondra vs. Dmytro Zavadsky (Ukrajina) 13:21 a 19:21

 

 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading