logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal: Kenichi Tago v prvním kole? Jsem docela rád.

Když jsme včera odpoledne oslovili Petra Koukala s žádostí o rozhovor k losu, jeho první reakce byla: „A s kým hraju?“ Když se dozvěděl, že s dvanáctým nasazeným Japoncem Kenichi Tagem, reagoval slovy, že los samozřejmě mohl být příznivější, ale na mistrovství světa si nejde vybírat.
 
„Kenichi Tago je hráč světové špičky, což potvrdil mimo jiné druhým místem na letošním 100. ročníku nejprestižnějšího turnaje All England Open. Nemá ale smysl si stěžovat. Jak jsem již psal dříve, za výrazný úspěch považuji postup do třetího kola mezi šestnáct nejlepších a k tomu je stejně zapotřebí porazit jednoho z nasazených hráčů. A z vlastní zkušenosti vím, že s nasazenými hráči je lepší hrát hned v prvním kole, než se rozehrají a dostanou se do zápasového rytmu, takže jsem docela rád a s losem jsem spokojený,“ uzavírá náš aktuálně nejlepší singlista.
 
Vzájemná bilance obou hráčů je zatím mírně ve prospěch japonského mladíka. „Zatím jsem se s Tagem utkal pouze jednou, ve čtvrtfinále Scottish Open 2007, a prohrál jsem 21:15, 19:21 a 15:21. Od té doby uplynulo spoustu času a oba jsme herně někde jinde. Kenichi udělal nepochybně velký výkonnostní skok, ale jsem připraven mu ukázat, že ani já jsem nezahálel,“ neskrývá odhodlání hořovický rodák, stejně jako respekt k herním dovednostem soupeře, který podle Koukala hraje agresivně, rychle a přesně a má úžasnou hru na síti.
 
„Na náš nadcházející zápas se velmi těším a věřím, že pokud podám stoprocentní výkon a budu perfektně připraven po rychlostní a taktické stránce, tak mám šanci uspět,“ doufá Petr Koukal.  
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading