logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. o dnešních zápasech prvního kola ME U17: Nerozhodné skóre, nerozhodné pocity.

„Dnešní skóre máme 3:3 a moje pocity jsou asi také nerozhodné,“ začal hodnocení druhého dne soutěže jednotlivců na mistrovství Evropy sedmnáctiletých Petr Koukal st.
 
„Veronika ráno proti Angličance bojovala ze všech sil, dívka zpoza Lamanšského průliv jí v tom docela pomáhala vlastními chybami, ale ani toto spojené úsilí nakonec k našemu vítězství nevedlo. Potom Adam jasně přehrál mladého Portugalce a Míra po výkonu "nahoru - dolů" podceňovaného Rakušana. Našeho dlouhána svazovala asi trochu nervozita z očekávaného vítězství, protože jinak si neumím vysvětlit například jeho vedení 10:0 a vzápětí stav 12:12. A takových výsledkových zhoupnutí bylo v zápase z jeho strany několik. Úspěchy singlistů podtrhla i Míša očekávaným vítězstvím nad mladou Lotyškou, když naopak ze stavu 2:7 v prvním setu otáčela až na stav 17:7,“ popsal český juniorský trenér výkony svých svěřenců ve dvouhře.
 
Ve čtyřhře to bylo o poznání slabší, v obou zápasech vystavili soupeři českému páru vyšší šek, než jaký mohl splatit. „Vítězná vlna se ve čtyřhře zastavila, protože islandské ledové princezny a ruští medvědí sourozenci nepustili Magdu s Denisou a Honzu s Bedřichem do dalšího kola čtyřher. Zatímco našim děvčatům se moc nedařilo a určitě nepředvedly svoje maximum, kluci mile překvapili tím, že umějí na hřišti i mluvit, hecovat se a na svoje předchozí poměry se i rychle pohybovat. Dvě těsné koncovky sice nakonec neproměnili, ale určitě ve svém posledním zápase ukázali, že to jde hrát aspoň podle průměrných evropských not,“ nebyl nespokojený Petr Koukal st.
 
Po prvním kole nepokračuje v soutěži už polovina české výpravy. Zítřejší druhé kolo si zahrají jen vítězní singlisté Adam Mendrek, Jaromír Janáček a Michaela Myšáková a páry Mendrek – Janáček a Úblová – Myšáková. „Dnes večer si půjdeme společně trochu osladit život, protože zítra se naše cesty už rozdělí. Část výpravy, která dohrála nebo dopoledne ještě dohraje, odletí odpoledne domů a zbytek má letenky na sobotu. Budeme si všichni přát, abychom museli sobotní let ještě jednou přebukovat, ale bude to hodně těžký oříšek k rozlousknutí,“ zakončil podle svých slov už poněkud opotřebovaný Petr Koukal st.  

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading