logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. o jednotlivých českých hráčích na Mistrovství světa juniorů.

Hodnocení jednotlivých hráčů na Mistrovství světa juniorů od Petra Koukala st., trenéra české reprezentace:
 
Lucka Černá - spolehlivá hráčka, někdy působící poněkud laxním dojmem, ale s výjimkou jednoho mixu přinesla družstvu všechny očekávané body. Určitě musí zapracovat hlavně na kondici a rychlosti, pokud chce uspět na evropské úrovni i mezi dospělými, kam po sezóně směřuje.
 
Monika Světničková - nejmladší členka týmu, v její nejlepší disciplíně dvouhře se dostala na kurt pouze dvakrát, ale rozhodně se tam neztratila. Pokud využije získané zkušenosti a poznání, jak vypadá špičkový juniorský badminton, měla její účast pro ni i pro náš sport velký význam.
 
Ivana Zychová - má na zužitkování nabytých zkušeností o 2 roky méně než Monika, její výkon nijak nevybočil z očekávané roviny a s ním bohužel v této konkurenci lze jen těžko uspět. To však platí o všech ostatních současných adeptkách na její případné místo na dalších akcích.
 
Adam Mendrek - vynikající individuální výsledek, kterým zužitkoval svoji velmi cílevědomou a dlouhodobou přípravu. Ten by ho však neměl nijak uchlácholit v tom, že už není na čem pracovat. Určitě je, pokud chce svůj badminton posouvat dál. Především přesnost a trpělivost ve hře nejsou zatím jeho silné stránky a taky občasná psychická nepohoda, do které se umí sám uvést, jeho hře moc neprospívá. Výborný byl ve čtyřhře, přestože ji má až na druhé koleji zájmu.
 
Míra Janáček - velká škoda, že ztratil v soutěži družstev „vyhrané“ utkání s Australanem, protože si myslím, že v opačném případě by zazářil mnohem víc. Jeho badminton, pokud se mu daří, má všechny prvky moderní útočné hry. Na druhou stranu však v průběhu některých zápasů přichází na jeho raketu často pasivita a snaha „to nějak upinkat“. Pokud toto odstraní a zapracuje na síle a rychlosti, má cestu mezi výborné hráče otevřenou.
 
Michal Světnička - z nominovaných hráčů mě svým výkonem nejvíc překvapil. Dobrou formu avizoval již před mistrovstvím a tady ji jen potvrdil. Jeho zaměření na párové disciplíny mu v týmu přinášelo jasnou roli a byl to právě on, který dával úspěšnému deblu herní tvář. Nakonec se z jeho celkové pohody zrodil i na jeho možnosti výborný výsledek v jinak nepříliš oblíbeném singlu.
 
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich výkony i pohodu, s jakou jsme celý turnaj společně prožili. Poděkování patří taky jejich trenérům za dobrou přípravu, Standovi Kohoutkovi za výbornou spolupráci na turnaji, firmě Victor jako partnerovi juniorského týmu a Českému badmintonovému svazu za to, že jsme se mohli této vrcholné akce zúčastnit.
 
          
Petr Koukal,
trenér juniorské reprezentace
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading