logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. po druhém dnu na MSJ: Konečně velký výsledek!

„Konečně velký výsledek,“ neskrývá radost trenér českého reprezentačního týmu Petr Koukal st., jež z mistrovství světa juniorů posílá zprávu krátce po zápasu, kterým se Adam Mendrek probil mezi posledních šestnáct ve dvouhře juniorů:

Dnes jsme měli ve hře už jen čtyři želízka, ale nakonec se ukázalo, že v singlech pořádně horká.

Vše začalo podle předpokladů hned ráno, když Adam s Michalem jen stěží odolávali velkému tlaku japonského páru, aby nakonec odešli hladce poražení ve dvou setech.
 
Ještě hůře vypadal výsledek čtyřhry děvčat, i když proti nim stály relativně slabé Bulharky. Při porovnání výkonnosti těchto dvou párů a některých dalších, které tvořily ostatní dvojice úvodního kola této disciplíny jsme museli konstatovat, že milosrdnější los už Ivu s Monikou nemohl potkat. Ani to však nestačilo a holky prohrály velkým rozdílem.

Potom však přišli na řadu naši nejlepší singlisté.
 
Nejprve si Lucka po jasně prohraném prvním setu zvykla na rychlou hru korejské soupeřky,
trochu upravila taktiku a začala s ní hrát vyrovnanou partii. Podařilo se jí vzít dokonce Korejce druhý set a až do poloviny třetího to pořád bylo hodně otevřené. Nakonec soupeřka odpor Lucky ve druhé části 3. setu definitivně zlomila, ale naše nejlepší hráčka na turnaji se
rozhodně nemusí za svůj výkon stydět. Byl za mnou i zástupce hlavního rozhodčího celého mistrovství a velice chválil výkon naší reprezentantky. Stálo ji to však hodně fyzických sil.

Krátce po skončení tohoto zápasu přišlo na řadu utkání Adama s loňským mistrem Evropy do 17 let v Portugalsku Lanem z Anglie. Znovu se potvrdilo, jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem už i na této hráčské úrovni. Adam včera čelil 2 mečbolům a hrál velice nervózně a celkově nebyl v pohodě. Přesto nakonec zvítězil. Dnes však nastoupil úplně jiný hráč. Soustředěný, klidný a velmi přesně plnící pokyny kouče Standy Kohoutka.
 
Celý zápas byl Adam lepším badmintonistou po všech stránkách a překvapenému soupeři nedovolil ani jednou nějaký zásadní obrat v utkání. Také koncovku druhého setu zvládl výborně, vypracoval si celkem pět mečbolů a hned druhý proměnil ve svoje asi zatím nejcennější vítězství juniorské kariéry.
 
Je skvělé, že to přišlo právě na světovém šampionátu.

Zítra nás čekají dva zápasy.
 
Nejprve si Lucka s Mírou po volném losu v 1. kole a skreči finského páru ve druhém zahrají první mix v soutěži jednotlivců hned se silnou dvojicí z Hongkongu a pozdě odpoledne potom
Adam zkusí zkomplikovat badmintonový život reprezentantovi Tchaj-wanu.
 
Z Japonska zdraví,

Petr Koukal a celý tým
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading