logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. po výhře nad Kyprem: Dnes byli naši úplně jiný tým.

Dnešní hodnocení utkání Petrem Koukalem st., trenérem české juniorské reprezentace, se nese v mnohem pozitivnějším duchu. Po včerejší porážce 2:3 od Rumunska dnes dopoledne zvítězili čeští reprezentanti do sedmnácti let nad stejně starými Kypřany 4:1. „Pokud páteční bouřka nad Lisabonem rozjasnila sobotní oblohu nad Caldas da Rainha, tak včerejší bouřka po utkání s Rumunskem přivedla na dnešní utkání s Kyprem úplně jiný tým,“ liboval si Koukal.


Před utkáním s Kyprem. (foto: Petr Koukal st.)
 
„Do sestavy jsme se Standou nakonec zasáhli jen minimálně, když pouze Verču Úblovou vystřídala v singlu dívek Míša Myšáková. Tato disciplína sice byla nakonec jedinou, kde jsme ztratili bod, ale Míša zahrála na hranici svého současného maxima a také slzy po utkání ukázaly, že jí na výsledku skutečně záleželo. Ve všech ostatních utkáních jsme poměrně hladce vyhráli a především předvedená hra a přístup k jednotlivým zápasům těch, kterým se to včera moc nepovedlo, byl nesrovnatelně lepší a hlavně zodpovědnější. Snad to pro ně bude poučením nejen pro další fázi turnaje,“ věří český trenér.  
 
„Teď nás tedy včerejší porážka může mrzet dvojnásobně, protože Kypr určitě nebyl horší než Rumunsko. Nedá se ale už nic dělat, zítra zkusíme uhrát co nejlepší výsledek s Anglií a budeme čekat na vzájemné utkání Rumunska a Kypru, jehož případné vítězství nás ještě může posunout na druhé místo ve skupině. Uděláme pro to všechno, ale už to nemáme jen ve svých rukách,“ připomněl Petr Koukal, který se neopomněl vrátit k velkému výsledku našich východních sousedů.


Soupeřovu půdu jsme pořádně "zkypřili", český tým po výhře 4:1. (foto: Petr Koukal st.)
 
„Včerejší den přinesl určitě jeden překvapivý výsledek, když naši slovenští kamarádi dokázali porazit favorizované Polsko a právě teď po obědě rozehráli svůj zápas o postup do finálové osmičky se Slovinskem. Držíme jim palce, postup bychom jim moc přáli. Kromě tohoto výsledku se zatím žádné další překvapení nekonaly, protože při současné úrovni tureckého badmintonu nelze už jejich dnešní vítězství nad Švédskem za překvapení považovat. Jen pro ilustraci uvádím, že turecká výprava čítá 19 hráčů a členů doprovodu.“

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading