logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st.: Výkony našich mixů? Debakl a překvapené pohledy.

Mistrovství Evropy juniorů do sedmnácti let se přehouplo do druhé poloviny. Mezi soutěží družstev a jednotlivců byla krátká jednodenní přestávka, kterou někteří naši hráči vyplnili výletem k moři. „Výlet se včera odpoledne přece jen uskutečnil a s většinou týmu a dvěma členy slovenské výpravy jsme si zajeli k nedalekému pobřeží Atlantiku načerpat jeho energii,“ popisuje Petr Koukal st.


Československá výprava u oceánu.
 
„Počasí se výrazně zlepšilo, takže to byla úchvatná podívaná. Vlny jak malé domečky, zapadající sluníčko, kdybych byl básník, tak tam sedím ještě teď. Bohužel jsem musel zpátky a dnešek mě rychle vrátil od poezie k současné próze. Dopoledne finále družstev, kde si Anglie, jasný vítěz naší skupiny, s výjimkou dvouhry chlapců ani neškrtla a především v obou odehraných čtyřhrách byla jasně horší,“ vrátil se český reprezentační trenér nejen od oceánu, ale také k dopoledním duelům družstev.
 
„Po obědě byl mítink k soutěži jednotlivců, která se dnes už naplno rozběhla soutěží mixů. Také my jsme měly dvě želízka v ohni a přestože se od nich nečekaly žádné zázraky, byla to další velmi tvrdá konfrontace evropského a českého juniorského badmintonu. Pokud Atlantik dával nějakou energii, tak především Magda Lajdová s Honzou Hubáčkem tam měli nejen jet, ale měli tam tábořit alespoň od pondělí. Nepřesná a především nedůrazná a pomalá hra obou přinesla v souboji s druhou polskou dvojicí debakl, kterému nešlo v danou chvíli nijak zabránit. Poláci nás přehráli úplně ve všem,“ nehledal výmluvy Petr Koukal.
 

 
„Druhý pár Denisa Šikalová s Bedřichem Valentou sice u oceánu nebyli vůbec, ale možná měli krátké soustředění aspoň u hotelového bazénu. Proti silnému ruskému páru podali v rámci svých možností  standardní výkon a jejich porážka byla mnohem přijatelnější,“ volil smířlivá slova reprezentační kouč, ale vzápětí přidal na kritičtějším tónu. „Také u nich jsme však viděli řadu nepřesností a především překvapených pohledů z toho, že jejich první smeč ve výměně neskončí na zemi jako v Berouně na GPA, ale soupeř si často dovolí bránit se a přejde po takovém úderu sám do ofenzívy.“
 
Na dnešní dvouzápasový test naváže zítra série zkoušek, šest zápasů, které rozhodnou o tom, jak bude tento šampionát hodnocen. „Odstartuje to hned v 9.00 ráno Veronika Úblová svým prvním zápasem ve dvouhře a skončí to někdy po 19.00, kdy by měli mít odehráno první kolo čtyřhry Bedřich Valenta s Honzou Hubáčkem. Držte nám palce, budeme to moc potřebovat,“ vyzývá před klíčovým dnem soutěže jednotlivců Petr Koukal st.

 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading