logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. z MEJ: Boj o čtvrtfinále byl úspěšný, Adam Mendrek bude hrát zítra o medaili!

„Po skončení dnešních bojů známe mezi singlisty už všechny účastníky čtvrtfinále a nás může těšit, že tam česká vlajka nebude chybět,“ netají radost Petr Koukal st., kouč české juniorské reprezentace.

„Hned ráno jsme měli dvě želízka v ohni, když oba mixy bojovaly o postup mezi nejlepších 16 dvojic. Zatímco Lucka s Mírou to zvládli výborně a přes anglické soupeře postoupili – hodně cenný skalp, Denisa s Michalem sehráli díky porážce od francouzského páru svůj poslední zápas na tomto šampionátu. Přitom nebyli nijak výrazně horší, jenom v jejich hře bylo občas víc pasivity a zbytečně „nalitých“ míčů,“ začíná Koukal hodnocení čtvrtečních duelů.
 
„Potom už přišli ke slovu všichni singlisti a jejich boj o osmifinále. Lucka vyhrála s velkým přehledem, Adam vyhrál po velkém boji a Míra prohrál po velkém obratu od aktivity k pasivitě,“ nabízí stručný sumář český kouč.
 
„Zatímco Lucka svoji německou soupeřku často vodila po kurtu jako na provázku, Adam dřel a bojoval s Turkem i s velmi hlasitým domácím publikem, aby v koncovce třetího setu otočil skóre z 16:18 na konečných 21:18. Mírovi se naopak po výborně zvládnutém prvním setu nepovedlo proti portugalskému hráči zopakovat stejný výkon i v dalších dvou dějstvích zápasu a nakonec odešel poražen ve třech setech,“ přidává Koukal podrobnější náhled na singlové duely 3. kola.

„Večerní boje o čtvrtfinále začala Lucka, ale proti vysoké, ukřičené a agresivně hrající Dánce byla od začátku v hluboké defenzívě a pouze dotahovala větší či menší náskok dánské reprezentantky. Po poměrně hladce prohraném úvodním setu se Lucka dokázala vrátit do zápasu, rozdíl ve skóre byl po celý druhý set mnohem příznivější, ale až na pár výjimek tahala Dánka pořád za delší konec. V závěru ještě Lucka stačila ze stavu 16:19 znovu srovnat na 19:19, ale nakonec se z nejtěsnějšího vítězství v setu i zápase radovala dánská hráčka.“
 
„Druhý český zástupce Adam začal souboj se svým finským kamarádem sebevědomě, a to mu vydrželo po celý zápas. Byl to úplně jiný Adam než na začátku šampionátu, vyhrával důležité výměny za vyrovnaného stavu, nebál se zahrát na síti a jeho hra byla vysoce koncentrovaná. Znovu zvládl těžkou chvilku v závěru prvního setu, kdy prohrával opět 16:18 a podruhé během dnešního dne dokázal otočit na 21:18. Ve druhém setu, až na krátký výpadek na začátku, zápas kontroloval a od stavu 15:15 už byl na hřišti pouze jeden hráč. Zítra se v zápase o medaili můžeme i proti favorizovanému Angličanovi směle postavit,“ těší se na odpolední duel Petr Koukal.


About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading