logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petr Koukal st. z MEJ: Na medaili jsme nakonec nedosáhli, ale byli jsme blízko.

„Na medaili jsme nakonec nedosáhli, ale tomuto obrovskému úspěchu jsme byli v posledním zápase Adama Mendreka ve čtvrtfinále dvouhry velmi blízko,“ začíná své poslední hodnocení z Ankary Petr Koukal st., kouč české juniorské reprezentace.

„Po špatném začátku, kdy si Adam nechal pasivní hrou soupeře rychle utéct, se po přestávce a důrazné domluvě vrátil zpět do zápasu. Set už sice nezachránil, ale hned do začátku druhého vlétl velmi dobře a sebevědomě. Potom však přišel znovu obrat, soupeř stav vyrovnal a bod po bodu se hráči blížili do koncovky druhého setu. Tam sice Adam odskočil na rozdíl 19:16, ale přišly první dvě pasivní výměny a za stavu 20:18 další dvě, soupeř vyrovnal a v koncovce byl odvážnější a taky trochu šťastnější. Znovu říkám velká škoda, protože tentokrát jsme měli medaili na dosah,“ lituje velké šance Petr Koukal.

„Na druhou stranu však i přes tuto porážku buďme spokojeni s konečným děleným pátým místem, protože při současné kvalitě a vyrovnanosti v této disciplíně je to obrovský úspěch. Vždyť ve čtvrtfinále například nebyl ani jeden dánský singlista a to historie juniorských šampionátů asi nepamatuje,“ zdůrazňuje kouč národního týmu, který tentokrát svou družinu nepřipravuje k zápasům, ale k odletu.  
 
„Dnes po obědě nás čeká cesta domů, odjíždíme ve 13:00 od hotelu a do Prahy přiletíme přes Mnichov ve 20:25. Děkujeme všem za podporu a k šampionátu se příští týden ještě vrátím v jeho celkovém zhodnocení.“ 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading