logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Po dramatickém třetím kole 1. ligy smíšených družstev známe účastníky Play off Up a Play off Down

Třetí kolo 1. ligy rozdělilo osmičlenné tabulky obou divizí na dvě poloviny. První čtyři týmy si zahrají o medaile a extraligovou baráž, spodní část bude bojovat o udržení v soutěži. Základní části na východě kralovaly Klimkovice B, na západě Vesec.

Výsledky obou divizí najdete zde: východ, západ.

Připomeňme, že Play off Up se od letošní sezóny hraje turnajovým stylem, tedy nejprve semifinále prvního proti čtvrtému a druhého proti třetímu týmu tabulky. Pak je na řadě finále a zápas o třetí místo. Účastníci Play off Down budou muset během jednoho dne sehrát utkání každý s každým. Navíc se jim do tohoto počínání započítávají i vzájemné výsledky ze základní části.

A jak nadstavbová část 1. ligy bude tedy konkrétně vypadat?

Na východě si Play off Up zahraje vítězná záloha extraligových Klimkovic (17 bodů), Orlová (16), Dobruška (16, ale horší poměr vyhraných/prohraných zápasů) a Český Těšín. Tomu se ve třetím kole zadařilo a mezi nejlepší čtyři týmy jej katapultovaly dvě výhry. Díky nim mají Těšínští při rovnosti bodů a zápasů s Pardubicemi lepší poměr vyhraných a prohraných setů.
Východní část 1. ligy vyhrály Klimkovice B. Foto: Jiří Halfar.

O zachování prvoligové příslušnosti si to tedy rozdají v Play off Down Pardubice (14 bodů), Kladno (13), FSpS B (12) a Králův Dvůr (10).

Na západě je situace lehce přehlednější.

Základní část soutěže ovládl Vesec, kterého před Prosekem (rovněž 20 bodů) zvýhodňuje lepší poměr vyhraných a prohraných zápasů. Oba tyto týmy jsou nejpilnějšími sběrači bodů napříč celou soutěží. Čtyřčlennou sestavu pro finálovou část ligy doplní Liberec (16 bodů) a Plzeň B (14).

Spodní část západní prvoligové divize má tedy obsazení následující: pražská Astra (13 bodů), béčko Meteoru (10), Hamr (10, ale oproti Meteoru horší poměr zápasů) a Křemže (9).
V západní divizi vystoupal nejvýše Vesec. Foto: Radek Holata.

Nadstavbová část 1. ligy je na programu o víkendu 21. – 22. března 2020.

Poznámka: Jedná se o redakční počty, které vycházejí z neschválených zápisů o utkání. Až budou zápisy i tabulka potvrzeny STK ČBaS, budeme čtenáře informovat.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading