logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Předseda svazu Zdeněk Musil: S organizací a průběhem šampionátu jsem velmi spokojen!

51. Yonex Mistrovství České republiky jednotlivců, které se od pátku do neděle uskutečnilo v Přerově, znovu dokázalo, že největší badmintonové události roku mohou být bez obav řazeny mezi největší sportovní události jednotlivých měst nebo krajů. Pokud je badminton počítán mezi „malé sporty“, potom mistrovství republiky už několik let ukazuje, že se těm „velkým“ může směle rovnat. Přerovnejte si měřítka velikosti, hlásí již několik let český badminton.    
 
„S organizací a průběhem šampionátu v Přerově jsem velmi spokojen! Myslím, že hala byla výborně připravená, slavnostní večer se vydařil a výkony hráčů, které jsem měl možnost vidět já, se snad přítomným musely líbit,“ hodnotí tři základní složky každého mistrovství Ing. Zdeněk Musil, předseda českého badmintonového svazu.


Při veškeré úctě ke všem přítomným byli nejlépe oblečenými tito malí předávači medailí.  
 
Projděme si je podrobněji. Organizační tým kolem Ing. Jiřího Pavelky odvedl opravdu výbornou práci. Prostředí přerovské tenisové haly bylo velmi vhodné i pro badminton, pět kurtů hracích a jeden rozehrávací, blízké ubytování, vydařený sobotní slavnostní večer, servis pro hráče i pro diváky – a co je důležité, v podobně pochvalném duchu by se dalo pokračovat ještě dlouho.   
 
Diváků se na badmintonové poměry sešlo zejména na sobotní semifinále a nedělní finále opravdu mnoho. „Velmi příjemně jsem byl překvapen diváckou kulisou a tím, že se nám nápad s dražbou na pomoc projektu Petra Koukala nad očekávání vydařil,“ komentoval Zdeněk Musil fakt, že nejen hra přispěla k velmi dobré úrovni nedělního programu.  
 
V aukci ve prospěch zemětřesením postiženému Haiti zaujala především dražba vítězné rakety Petra Koukala, která se po mnoha příhozech vydražila za úctyhodných 22 000 korun!
 
Až se bude na přerovský šampionát vzpomínat, právě Petr Koukal si rezervoval významné místo v našich mozkových harddiscích. Dva televizní štáby, které se kolem něj točily – a to nejen obrazně řečeno – množství fanoušků až obdivovatelů i předvedená hra, to vše přispělo k tomu, že Petr Koukal si velkou část turnaje přivlastnil pro sebe.   

„Samozřejmě jsem rád, že se mu návrat podařil. Je jen škoda, že se kvůli zranění nemohl poměřit i s Honzou Vondrou,“ připomíná Zdeněk Musil snad jediný horší moment turnaje, zranění lýtkového svalu očekávaného největšího soupeře našeho olympionika.
 
Na závěr nezbývá než zazvonit na vítězné zvonečky, kterými byli odměněni medailisté všech disciplín, a věřit, že i další šampionáty budou podobně kvalitní jako ten přerovský.   
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading