logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

První evropské vysvědčení: Výborní Mendrek s Janáčkem, slabší výkony děvčat.

Mistrovství Evropy juniorů do sedmnácti let dnešní porážkou páru Adam Mendrek – Jaromír Janáček pro české hráče skončilo. Jaký to byl z českého pohledu šampionát?
 
Na úvod malé srovnání:
 
Rok 2009 – v turnaji družstev druhé místo ve skupině, vyrovnaný souboj s vítězným Ruskem. V turnaji jednotlivců jsme potom měli deset zástupců, po dvou v každé disciplíně a čtyři nasazené hráče. Naši junioři účast proměnili v pět postupů mezi nejlepších 16 hráčů turnaje.
 
Rok 2011 – turnaj družstev přinesl porážku s Rumunskem, výprask od Anglie, jasnou výhru nad Kyprem a konečné třetí místo ve skupině. Mezi jednotlivci se nezměnilo dvojnásobné zastoupení v každé disciplíně, nasazení jsme měli trojí. Jen jedno osmifinále, ale zato jedno čtvrtfinále.
 
Již jmenovaní Janáček s Mendrekem selhali ve skupině v duelu s Rumunskem a místo očekávaného vítězství jsme se museli smířit s porážkou 2:3. Porážka od Anglie byla nevyhnutelná, stejně jako povinná výhra nad Kyprem. Konečné dělené 15. místo je za očekáváním a vrací nás k umístění z roku 2007, kdy český tým v sestavě mimo jiné s Lucií Havlovou, Zuzanou Pavelkovou, Kateřinou Tomalovou, Milanem Ludíkem nebo Lukášem Zevlem skončil po nešťastné porážce ve skupině s Walesem až na 17. pozici.
 
Adam Mendrek s Jaromírem Janáčkem svůj dluh ze soutěže družstev částečně splatili mezi jednotlivci.

Nasazený Mendrek dohrál sice už ve druhém kole, Janáček potom v osmifinále. Ale největší úspěch přinesli společně ve čtyřhře - paradoxně jako dva ortodoxní singlisté - a to účast mezi osmi nejlepšími páry Evropy! Naplno využili dobrých výkonů před mistrovstvím, nasazení a poměrně příznivý los; v systému kde každá země může do disciplíny vyslat maximálně dva zástupce jsou klíčem k úspěchu dvě věci – nasazení a stabilita co možná nejlepších výkonů.
 
České dívky už před turnajem věděly, že je nečeká nic lehkého. Jedna výhra z pěti zápasů, o kterou se postarala Michaela Myšáková, je odrazem slabé výkonnosti současné generace „sedmnáctek“, kterou navíc na reprezentační úrovni musely vyztužit dvě „patnáctky“ – Magdaléna Lajdová a Denisa Šikalová.   
 
Nejmladší čeští reprezentanti získali své první evropské vysvědčení. Nezklamali, ale až na Jaromíra Janáčka a Adama Mendreka ani výrazně nezazářili.

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading