logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

První mládežnické tituly rozdány: třikrát zlatý z MČR U15 je Daniel Dvořák, dvakrát v Mostě zvítězila Veronika Nováková

První mistrovské tituly v mládežnických kategoriích byly o víkendu rozdány v Mostě. Sešli se tu nejlepší republikoví hráči z kategorie U15, kteří kromě medailí bojovali i o nominaci na mistrovství Evropy v příštím roce.

Nejvíce se dařilo Danielu Dvořákovi, který nezaváhal v ani jednom zápase a opanoval všechny tři kategorie!

Ve dvouhře chlapců sice musel ve čtvrtfinále s Tomášem Vrbkou až do koncovky třetího setu, tuto těžkost ale zvládl a pak už byl suverénní. Finále proti Pavlu Maňáskovi skončilo 21:10 a 21:15.

Úspěšní medailisté z MČR U15 v Mostě, třikrát zlatý Daniel Dvořák uprostřed. Foto:
 Michaela Maixnerová.

Deblovým partnerem Dvořáka byl Jan Rázl, jeden ze dvou bronzových singlistů turnaje. Tito dva mladíci prošli turnajem velmi ladně, bodově nejvyrovnanějším zápasem na jejich cestě ke zlatu bylo druhé kolo, kde jim Pavlové Maňásek s Jeništou sebrali 13 a 15 bodů. Fináloví soupeři, druzí nasazení Ondřejové Pálinkáš s Běhounkem, se dostali na 15 a 7 bodů.

Triple završil Daniel Dvořák ve smíšené čtyřhře spolu s Veronikou Novákovou. Opět u toho sekundoval Jan Rázl, tentokrát v roli poraženého finalisty. Rázl spolu s Kristinou Kozempelovou na Dvořáka s Novákovou nestačili po výsledku 10:21 a 17:21.

Medailisté smíšené čtyřhry. Foto: Jiří Král.

Veronika Nováková je se dvěma zlaty nejúspěšnější z dívek, vedle mixu došla na nejvyšší příčku i ve čtyřhře s partnerkou Valérií Žurkovou. Finále stálo za to, Petra Maixnerová s Justýnou Muchovou, obhájkyně stříbra z loňska, vyhrály první set jasně 21:13, ale další dva ztratily až nejtěsnějším rozdílem 19:21!

Petra Maixnerová, účastnice letošního mistrovství Evropy do 17 let, se nicméně svého zlata dočkala. V semifinále dvouhry porazila v repríze loňského finále Kristinu Kozempelovou (dvakrát 21:9), následně uspěla i proti Lucii Krulové (21:16, 21:9) a opět po roce si na krk mohla pověsit medaili pro mistryni republiky v kategorii U15.
Petra Maixnerová obhájila titul z loňska. Foto: Michaela Maixnerová.

Všem čerstvým mistrům ČR gratulujeme, stejně jako ostatním medailistům!

Výsledky MČR U15 v Mostě najdete zde.

 

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading