logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

První zpravodajství z Bangkoku od Tomasze Mendreka: Zatím je vše perfektní.

První zpravodajství z dějiště mistrovství světa juniorů od Tomasze Mendreka, kouče českého národního výběru:

Hlavní 10 hodinový let z vídeňského Schwechatu do Bangkoku byl v pohodě. Jako perličku lze uvést, že to byl poslední let, který odlétá z vídeňského letiště. V Praze zapomenuté nůžky v bagu Jirky ještě rentgenem prošly, ve Vídni už ne. Let byl plně obsazený, na poslední chvíli dokonce před odletem zazněla nabídka nějakého zájemce, že za 600€ v hotovosti, ubytování v luxusním hotelu ve Vídni pro 2 osoby a výměnu za ranní let nutně potřebuje letět večerním spojem. Pár významných pohledů se na mně podívalo a usmáli jsme se.

Bangkok nás přivítal sluníčkem, 30 stupni Celsia, ale díky vlhkosti vzduchu jakákoliv pohybová aktivita venku po 5 minutách = propocené triko. Po východu do příletové haly v mumraji lidí si nás ihned vyhlédla hosteska s plakátem MS a do 30 minut jsme seděli v mikrobusech na cestě do hotelu. V Thajsku se jezdí jako ve Spojeném království nebo na Maltě po levé straně. Marně jsme hledali na zadních sedadlech bezpečnostní pásy. Řidič jenom mávl rukou. Nemáme si s tím lámat hlavu. Po 30 minutách jsme dojeli do hotelu.

V hotelu je vše připravené a dopnuté na poslední knoflík. Ihned nás přivítal náš průvodce Pam, který bude u našeho týmu až do konce turnaje. Tréninkové časy, transport – je vidět, že organizátoři se připravili úplně na vše. Něco jsem už zažil a poznal. Svou kvalitou a vybavením patří tento 5 hvězdičkový hotel Grand FourWings Convention Hotel k tomu nejlepšímu, kde jsem spal. Bazény s vířivkou na střeše 10. patra, posilovna, vybavení pokojů, kvalita snídaně, restaurace. Hráči svými foty na sociálních sítích to určitě nejlépe zdokumentují. Prostě pětihvězdičkový servis.

Včera večer jsme jeli zjistit, kde se budeme moci nejlépe najíst. Zhruba 10 min od hotelu se nachází 5 obrovských nákupních center, včetně mnoha restaurací. Ceny v nich jsou poloviční ve srovnání s Českem. Cena taxíkem je také při přepočtu na jednoho hráče zanedbatelná.

Organizace? Zatím není co vytknout. Transport, informovanost, vstřícnost je na výborné úrovni.

Tím končí popis prvních dojmů a praktických zkušeností. Možná přidám na závěr jeden osobní. To je možná jediné malé, zanedbatelné „mínus“. Často chodívám někde vyběhnout – jogging. Dnešní ranní zkušenost ukázala, že zde to bude složitější. Velké množství volně pobíhajících psů, hlavně však obrovský provoz a ryze industriální ráz městské části tomu moc přívětivého prostoru nedávají a parky jsou v jiné části města. Kvůli tomu tady ale nejsme.
 
Dnes jsme měli první trénink v oficiální hale. Pokud zůstane zapnutá klimatizace, tak se hráči budou muset vyrovnat s faktem, že hra na jednotlivých polovinách kurtu bude rozdílná. Za chvíli jedu na Team Manager Meeting a od zítřka to vypukne. Čekají nás hned dva zápasy. Večer zkusím poslat naše nominace. V hlavě je už mám.

Všichni hráči jsou zdrávi a věřím, že bojovně naladěni.

Z Bangkoku ve 14:50 místního času zdraví všechny,

Tomasz Mendrek,
trenér NR ČR juniorů
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading