logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Radek Votava o Czech U17 International: "Jsem rád, že máme dobrou účast."

Ve dnech 22.-24. září bude Český Krumlov hostit turnaj evropského okruhu U17 FZ Forza Czech U17 International. Včera byl zveřejněn los turnaje, kterého se zúčastní bezmála 130 hráčů ze 14 zemí. Položili jsme pár otázek řediteli turnaje a předsedovi českokrumlovského klubu Radku Votavovi. 

Prohlédněte si: rozlosování turnaje

Jak probíhají v Krumlově přípravy? Co zbývá doladit?
Přípravy probíhají normálně jako na každou větší akci. Každý z nás má individuální úkoly, které plní a zajišťuje potřebné věci. Organizátorský tým se pravidelně schází. Zatím nás nic nepřekvapilo, ale určitě postupem času, čím více se bude turnaj blížit, bude práce přibývat. Jako vždy to je i o určité improvizaci, ale věřím, že jí bude co nejméně. Většina věcí je ve fázi rozdělané práce a tak na doladění toho je ještě opravdu hodně. Ale jsem rád, že máme velice dobrou účast a turnaj z velké části ekonomicky i co se týče lidí, kteří budou turnaj organizovat, zajištěný. Nejvíce práce bude v týdnu před, kdy se bude blížit stavění haly a příjezd účastníků. Osobně se těším, až se rozehraje první zápas, to je vždy pro organizátory určitá úleva.

Jsi spokojen s hráčskou účastí?
Myslím, že můžeme být spokojeni. Přihlásilo se zhruba 130 hráčů ze 14 zemí včetně evropské jedničky do 17 let Sergeje Lukiče ze Srbska, evropské dvojky Anastasie Pustinské z Ruska nebo také výpravy z exotického Uzbekistánu. Ve startovním poli najdete celou domácí špičku včetně naší klubové jedničky v této kategorii Tomáše Švejdy a spoustu dalších hráčů z ČR.


Radek Votava. Foto: Tomáš Krajča

Jak vlastně vznikl nápad uspořádat v Krumlově turnaj evropského okruhu U17?
Již několik desítek let pořádáme Mezinárodní turnaj družstev do 15 let a další tradiční turnaje pro mládež, dvakrát jsme pořádali mistrovství České republiky dospělých a jednou turnaj Šesti zemí. Uspořádat nový mezinárodní turnaj nosíme v hlavě již několik let a na přelomu roku to nabralo jasný směr. Kategorie U17 je ideální na to si takové pořadatelství vyzkoušet a naše hala má přece jenom jen pět kurtů, tak si myslíme, že to je ideální spojení. Nápad vznikl v hlavě Pavla Floriána a u mě.

Připravili jste pro účastníky turnaje něco speciálního?
Budeme se snažit připravit dobře zorganizovaný turnaj v příjemném prostředí a se vstřícným organizačním týmem. Pro trenéry budeme mít celodenní občerstvení v podobě čaje, kávy a něčeho sladkého po celé tři dny, pro hráče budeme mít připravený pitný režim (tedy doufám, jednáme o tom), zápasy sice nebudou rozhodovat rozhodčí, ale každý kurt bude mít svůj elektronický ukazatel skóre a na rozhodcovské židli vždy člověka, který skóre bude ovládat, a pro každého účastníka turnaje máme připravenou malou vzpomínku na turnaj.

Věřím, že krása našeho města bude velkým bonusem pro všechny účastníky. Máme rozjednaných ještě pár dalších věcí, ale o nich mluvit zatím nechci, protože bych nerad slíbil něco, co nakonec třeba nebude.

Kolik se na přípravě turnaje podílí lidí?
Na přípravě se podílí v podstatě celé extraligové družstvo v čele s Hankou Milisovou, která má na starost ubytování a akreditaci, Sabinou Milovou, která má na starost vše v hale, Jaromírem Janáčkem, který má na starost akreditaci, dopravu a vlastně vše, co je potřeba, Tomášem Sotákem, který se stará společně s Karlem Kotyzou o propagaci, vytvořil plakát atd, Ondřejem Králem, který se od každého něco učí a jeho pomoc přijde zejména v týdnu, kdy turnaj proběhne. Pomáhá i Tomáš Švejda, který bude ale skupinu reprezentovat zejména na kurtu.

Nemohu ale zapomenout na další tři pány. Honza Mikulka, který, ač není členem našeho klubu, jako by jím byl. Firma FZ FORZA je hlavním partnerem tohoto turnaje a jeho rady nás často nesměrují lepším směrem. Honza Kolář je vrchním rozhodčím a pro mě osobně je to jistota. S Honzou se turnaje nebojím. Do určité míry nám na dálku pomáhá i Pavel Florián. No a vše se to snažím řídit já. Řídit ne, spíše z dáli pozorovat, protože všichni jsou skvělí, zodpovědní a mají mou plnou důvěru. A pokud se nám něco nepovede tip ťop, tak se svět také nezboří. Učit se musíme pořád.

K tomu budeme mít 8-10 lidí na ovládání ukazatelů skóre a s největším pravděpodobností 4 rozhodčí, kteří se budou tomuto řemeslu na turnaji v rámci školení učit. Paní Lenka Soběslavská a Sabina Milová mají na starost halu s ubytováním a stravování. S podobnými akcemi si ví rady a jsou pro nás opět velká jistota.

Zapomenout ale nemohu ani na ty, co nám na turnaj přispívají. Turnaj proběhne za finanční podpory Jihočeského kraje. To je opravdu velká pomoc a vědomí, že máme turnaj finančně zajištěný, je důležité. Hlavním partnerem našeho klubu je město Český Krumlov, které se významně podílí i na tomto turnaji. Firmu FZ FORZA jsem již zmiňoval. Hrát se bude míči VIP. A stejně důležití jsou všichni naši kluboví partneři. Jejich celoroční podpora nám dává šanci nejenom trénovat a pořádat akce krajské a celostátní, ale také směle myslet na akce, jako je tento turnaj. Pro mě osobně je to splněním dalšího osobního snu a cíle. Jsem nesmírně rád, že se mi toto plní právě s lidmi, které mám okolo sebe – ty, kteří nejvíce trénují, a také své přátele a kamarády.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading