logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Radim Slíva před KaBaL International: "Ladíme poslední detaily. Myslím, že turnaj máme podchycený dobře"

Za devět dní začíná třetí ročník mezinárodního badmintonového turnaje KaBaL International 2020. Po loňské odmlce a předchozích dvou úspěšných ročnících se Karviná v čele s Radimem Slívou opět hlásí o slovo. A právě hlavního organizátora celého turnaje jsme v předchozích dnech vyzpovídali.

Rozlosování KaBaL International najdete zde.

 
Uspořádal jsi se svým týmem v Karviné dva úspěšné ročníky KaBaL International v letech 2017 a 2018. Proč poté následovala roční pauza a další turnaj bude až nyní?
Pauzu byla zapříčiněna v první řadě realizací projektu vážnější povahy a v druhé řadě možná i tím, že jsme si chtěli odpočinout. Pořádáme akce od roku 2015 a s touto akcí je to šestá významná. Je tady jiný spolek s takovou bilancí? Podotýkám, že jsme vznikli v roce 2011.
 
V roce 2017 měl turnaj úroveň Future Series, o rok později už vyšší, International Series. Stejná kategorie je i letos. Nekoketovali jste s myšlenkou na International Challenge?
S myšlenkou jsme si samozřejmě pohrávali. Vyhodnotili jsme vše ekonomicky, raději jsme zůstali při zemi a rozhodli se tak setrvat u kategorie International Series.  
Radim Slíva je hlavním organizátorem KaBaL International 2020. Foto: Ladislav Káňa.

V jaké fázi příprav se nyní nacházíte? Spolupracuješ se stejným týmem jako v předchozích ročnících?
Ladíme poslední detaily. Myslím, že turnaj máme podchycený dobře, že hráči i diváci budou spokojeni. Základ týmu zůstal stejný, jen jsme ho po zkušenostech posílili. 
 
Je nějaký zajímavý, těžký či úsměvný moment, který vás v rámci dosavadních příprav potkal?
Úsměvné je to už minimálně půl roku. Na začátku euforie a pak příchozí stav PROČ. My to tak máme pokaždé. Bez peripetií by to nebylo ono. Zrovna řešíme koronavirus. Doufáme, že vše proběhne v pořádku.

Olympijskou kvalifikaci čeká poslední třetina a v Karviné budou body lovit hráči ze 46 zemí. Na koho z přihlášených se nejvíc těšíš? 
Hlavně se těším na naše reprezentanty. Karvinou mají historicky rádi a my jim všem držíme palce. Jsme přece patrioti.
 
Cítíš na sebe jako hlavu organizačního týmu větší tlak, když je turnaj součástí kvalifikace a může se zde rozhodovat o účasti na OH?
Tlak asi ano, uvidíme. Zeptej se mě po turnaji (úsměv).

Po roční pauze se turnaj v Karviné uskuteční na úrovni International Series. Foto: Ladislav Káňa.

Turnaje v Karviné jsou vyhlášené vysokou diváckou návštěvností. Očekáváš zájem i letos a co jste pro to s pořadateli udělali?
Turnaj se snažíme více propagovat na sociálních sítích a oslovili jsme lidi v Polsku. Aglomerace Katovic je cca 1,5 milionu obyvatel. Spolupracujeme se statutárním městem Karviná (školy, školky), s Moravskoslezským krajem a v neposlední řadě s badmintonovým svazem na propagaci turnaje. 
 
Pro ty, kteří nebudou moci vidět nádherný badminton na vlastní oči, je připravena možnost sledovat přímý přenos finálového dne v televizi na ČT sport. To je asi největší reklama a propagace našeho sportu. Na webech poběží po celou dobu turnaje live stream.
 
Na co bys diváky nalákal a co jste připravili pro hráče samotné?
Spousta hráčů z první stovky, výborné zázemí pro diváky. Diváci mají možnost sledovat badminton z bezprostřední blízkosti. To v jiných halách nenajdete. Bude opět stánek se sportovním zbožím, milovníci motorek si přijdou na své, fotokoutek, kavárničky a samozřejmě občerstvení. Pro mimokarvinské jsme schopni zajistit ubytovaní na univerzitních kolejích za výhodných podmínek. 
 
Hráčům bude poskytnut standardní servis, a budou tak zajištěny příjemné podmínky po celou dobu turnaje.

Oficiální stránky KaBaL International naleznete zde.
 
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading