logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Koláž s českými badmintonistkami a jejich domácí přípravou.

Reprezentanti zdraví z karantény! Jak vypadá jejich příprava v nouzových podmínkách?

Jak vypadá příprava českých badmintonových reprezentantů v době, kdy nelze jít do haly a hrát, do posilovny a dřít, na dráhu a běhat?

Nejucelenější přehled získáte při sledování hráčských profilů na sociálních sítích, kde jsou k nalezení fotografie i videa, malá nápověda je ale i na svazovém Instagramu.

"Každé dopoledne si dám kardio formou běhu nebo na orbitreku. Odpolední trénink je zaměřen na sílu, rychlost a celkové zpevnění těla. Hodně cvičím s TRX, s odporovacími gumami, švihadlem a těžkou raketou," říká Michaela Fuchsová, pětinásobná mistryně ČR ve čtyřhře.

Její deblová partnerka Alžběta Bášová se jako jedna z prvních veřejně podělila o svůj domácí trénink. Na videu odehrává jeden míček za druhým na zahradě a pod přísným dohledem otce a trenéra Petra Báši.

Nejlepší česká singlistka Tereza Švábíková se dokonce o svou přípravu systematicky dělí s ostatními a natáčí vlastní instruktážní videa věnující se rozcvičce, posilování, cvičení s raketou i badmintonovému pohybu. Najdete je zde

I další singlistky využívají prostor uvnitř nebo kolem svých domů. "Trénuji, jak se dá. Od svého trenéra Pepy Rubáše mám v XPS rozepsané kondiční tréninky. Jedná se hlavně o domácí posilování nebo atletiku venku před domem," hlásí bronzová medailistka z letošního MČR ve dvouhře žen Sabina Milová.

Čeští mužští reprezentanti a Kate Foo Kune, snoubenka Milana Ludíka.


"Jsem hráčkou Centre of Excellence, a tak trénuji fyzičku podle programu, který vytvořili naši trenéři. Pořád je co zlepšovat ve všech aspektech badmintonu, a to i v domácích podmínkách!" říká Kateřina Tomalová u videa na Facebooku Badminton Europe, kde hraje o venkovní zeď.

Nenudí se ani Ondřej Král. "Trénink je uzpůsoben současné situaci, což znamená domácí posilování s vlastní vahou, rozbor videa, mentální trénink a trénink koordinace. Jakmile to situace dovolí, vrátím se zpět do přípravy na další část sezóny," vyhlíží český reprezentant. 

Adam Mendrek poslal do éteru video "z ulice", na kterém hlásí: "Ready do win!"

"Současná situace není lehká pro nikoho, ale všichni tři si držíme pozitivní přístup, trénovat se dá vždycky! Skvělý čas zlepšovat spoustu věcí i mimo kurt," píší Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem pod videem na svém Facebooku, kde "skotačí" spolu s trenérem Radkem Votavou na pláži u Lipna. 

To Milan Ludík si kromě přípravy našel čas i na záliby a rodinu. "Trénuji jednou denně fyzickou přípravu, běh a domácí posilování. Možnosti jsou velmi limitované. Snažím se víc číst a trávit čas se svojí přítelkyní."

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading