logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rozhovor s Alžbětou Bášovou: Ve skutečnosti tomu šéfuji já!

Rozhovor s Alžbětou Bášovou o párových disciplínách.


Alžběta Bášová (v pozadí Jakub Bitman).

Bětko, zkusíme si projít obě párové disciplíny. V obou budeš patřit do nejvýše favorizovaného páru. Jak se před mistrovstvím cítíš, v jaké jsi formě?
Cítím se skvěle, celý rok jsem trénovala docela tvrdě, tak doufám, že moje ambice mohou patřit opět k těm nejvyšším. Minulý týden jsme s Kubou ještě dolaďovali formu v polském národním centru a příjemná změna oproti loňsku doufám bude, že během mistrovství nebudu mít horečku a antibiotika. (úsměv)
 
Máš radši čtyřhru nebo smíšenou čtyřhru?
Čtyřhra byla vždycky moje nejoblíbenější disciplína, ale poslední dobou mě začíná víc bavit mix. Asi to bude i tím, že ho více trénuji a samozřejmě to taky závisí na mých parťácích.
 
Ve smíšené čtyřhře hraješ s Jakubem Bitmanem. Jak se ti s ním hraje, jaké má silné stránky a co by měl ještě vylepšit?
S Kubou se mi hraje skvěle, už jsme sehraní, když se mi - zcela výjimečně - nedaří, dokáže mě povzbudit a když zrovna nejsem v nejlepší formě, tak ani moc nekritizuje. (úsměv) A co by měl vylepšit? Pár tipů jsem mu dala, ale nemůžu je prozradit, vždyť je před mistrovstvím!
 
Ve vašem páru vypadáš ty jako ta klidnější, tišší, Jakub zase jako emotivnější a jako „kapitán“ celého páru. Je to jen dojem?
Samozřejmě, že je to jenom dojem! Navenek to tak asi musí vypadat, ale ve skutečnosti tomu šéfuji já. (úsměv) Dobře, asi na tom něco pravdy bude, ale nikdy jsme to spolu neřešili, hlavní je, že nám to spolu vyhovuje a že se vyhrává.
 
Koho považuješ za největší soupeře v cestě za třetí zlatou medailí?  
Soupeřem bude každý, ale já osobně považuji za toho nejtěžšího Jirku Provazníka s Hankou Milisovou.
 
Ve čtyřhře žen budeš na mistrovství nastupovat po boku Kristíny Gavnholt. Pokud mě paměť neklame, individuální turnaj jste spolu ještě nehrály, nebo ano?
Ano, individuální turnaj to pro nás bude první, ale nastoupily jsme spolu při reprezentačních soutěžích družstev v zahraničí a myslím, že jsme se dobře doplňovaly. Hrály jsme spolu čtyřhru například i proti mistryni světa Kamille Rytter Juhl.
 
Minulý rok jsi ale hrála s Lucií Havlovou, dotáhly jste to spolu až do první světové stovky. Co vás rozdělilo?
Promiň, to je naše osobní záležitost.
 
A mosty jsou spáleny, není cesty zpět?
To si nemyslím, v extralize spolu nastupujeme a vyhráváme.
 
Máš cíle na mistrovství nastaveny tak, že cokoliv jiného než dvě zlaté medaile by byl neúspěch?
Já to takhle neberu. Myslím, že jsme trénovali tvrdě a zlepšili se, ale to neznamená, že mix vyhrajeme automaticky i potřetí. Máme respekt k soupeřům a nastupovat s tím, že beru „všechno nebo nic“, není můj styl. Na čtyřhru s Kikou se moc těším a rozhodně máme v plánu poprat se o vítězství.
 
Na co bys diváky do Plzně pozvala?
Doufám, že na kvalitní a pohledný badminton plný fair-play, který bude bavit nás stejně jako diváky.

 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading