logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rozhovor s Hanou Milisovou a Lucií Černou, mistryněmi republiky ve čtyřhře: Hrálo se nám spolu skvěle!

Rozhovor s Hanou Milisovou a Lucií Černou, mistryněmi republiky ve čtyřhře žen.

Hanko a Lucko, kolikátý jste v Mostě hrály společný turnaj, nebyl náhodou první?
Hana: Ano, byl samozřejmě první.
 
Hanko, ty jsi původně měla hrát s Kristínou Gavnholt. Když se Kristína rozhodla soustředit pouze na dvouhru, byla Lucka tvou první volbou?
Hana: Lucka byla úplně tou první volbou! Spolu jsme se dohodly již na podzim, co jsem se dozvěděla o těhotenství mé kariérní spoluhráčky Evy Titěrové a začaly jsme trénovat. Kristína byla volba č. 2 až poté, co jsem se dozvěděla v lednu o nominaci na Mistrovství Evropy. Zvažovali jsme s mým trenérem a trenérem reprezentace tento krok na úkor Lucky, abychom se mohly s Kristínou sehrát před Mistrovstvím Evropy. Jsem ráda, že to byla právě Lucka, která byla po mém boku!

Lucie Černá a Hana Milisová (se souhlasem autora, www.press-photo.net
 
Mistrovství jste vyhrály ve velkém stylu. Ve čtvrtfinále jste porazily úřadující mistryně, pár Šárka Křížková – Kateřina Tomalová 21:7 a 21:9 a vlastně až na druhý finálový set, který jste získaly až poměrem 23:21, jste všechny sety vyhrály rozdílem třídy. Jak se vám na turnaji hrálo? 
Hana: Mně skvěle, již delší dobu jsem nezažila takhle suverénní a přesvědčivý výkon.
Lucie:  I mně se s Hankou hrálo skvěle. Na debla jsem se moc těšila, chtěla jsem ho moc vyhrát. A bylo také dobré, že jsme spolu mohly i trénovat, když jsme ze stejného oddílu. A taky velké dík patří našemu trenérovi Radku Votavovi.
 
V tom zmíněném druhém finálovém setu se projevila únava nebo nervozita?
Hana: Řekla bych obojí, i když si tu nervozitu nikdy nepřipouštím. Já jsem si říkala, pokud nám půjdou nohy pořád stejně dobře, zopakujeme režii předchozích sobotních zápasů.
Jak ale víme, Lucka měla za sebou skvělý finálový zápas s Kristínou Gavnholt, já třísetovou smíšenou čtyřhru.
Lucie: Já jsem byla hodně unavená po finále dvouhry. Tam jsem se vydala ze všech sil a když to na kurtu nešlo úplně hladce, tak jsem z toho byla i nervózní. Jsme zvyklé hrát útočně a najednou pořád obrana a obrana. Ale dopadlo to dobře, Radek nás držel v bojové náladě a zároveň se na nás smál, asi věděl, jak to dopadne.
 
Opravdu?
Lucie: No, ve druhém setu byl pěkně nervózní, to jsem mu viděla na očích. I když to maskoval. (úsměv)
 
Mimochodem, byly jste unavené? Hrály jste všechny disciplíny, Lucka hrála ve finále čtyřhry jedenáctý zápas na turnaji, Hanka desátý.
Hana: Únava malinko ano, ale touha po vítězství to překoná. Mě v neděli bolelo „jen“ stehno. (úsměv)
Lucie: Únavu jsem začala cítit až v neděli po finále dvouhry. Jedenáct zápasů, ani jsem to nepočítala. Dnes jsem po masáži a mám volný den, tak odpočívám a učím se. Únava byla, to ano, ale je to MČR a do toho se musí dát úplně všechno. Vzkaz pro pana Škáchu (vrchní rozhodčí turnaje, pozn. aut.): jsem ráda a moc díky, že se nejprve hrála dvouhra.
 
Jak byste zhodnotily své výkony a výsledky ve zbylých dvou disciplínách?
Hana: U mě většinou vyplyne ze situace, která disciplína zůstane bez medaile. Tentokrát to byla dvouhra, během zápasu s Kateřinou Tomalovou padlo rozhodnutí a vsazení všeho ne na jednu, ale dvě karty, mix a debl. Kateřina si to zaslouženě vybojovala. A mně se povedlo, na co jsem vsadila.
Lucie: Ve dvouhře jsem moc spokojená. Do každého zápasu jsem šla s tím, že chci hrát finále proti Kristíně. A hlavně jsem se chtěla prát o vítězství. Zápas proti Kristíně byl, myslím, hodně dobrý, možná ne nejlepší, ale bylo to v České republice, tak jsem za svůj výkon strašně moc ráda.
 
Bylo vidět, že se nebojíš hrát.
Lucie: Hrát jsem se nebála. Proti Kristíně jsem hrála loni v Dánsku a do momentu, než se zranila, to bylo vyrovnané. Moc mě mrzelo, že v zápase pokračovala, když pořádně hrát nemohla. Měla před OH, tak jsem to neuměla hrát naplno. Teď už jsem mohla a bylo to parádní. V mixu se nám s Mirkem Janáčkem dařilo. Ve čtvrtfinále už to ale na pozdější vítěze nestačilo. Vůbec se nám nedařilo držet taktiku. Ale za tento zápas jsme oba rádi, určitě nám to pomůže do budoucna. Ale i tak si myslím, že je to dobrý výkon
 
Takže celkově s mosteckým mistrovstvím spokojenost?
Hana: Jednoznačně. (úsměv)
Lucie: I já jsem spokojená. A chtěla bych poděkovat všem pořadatelům. Hrálo se ve výborném prostředí se skvělou podlahou a všude bylo spoustu místa a pohody. Pořadatelům z Mostu patří poděkování.
 
Jak byste zhodnotily herní i lidské přednosti své partnerky?
Hana: Herní u Lucky - bojovnost, síla a rychlost. Lidské - hodná, milá, někdy trošku líná? (úsměv)
Lucie: Herní? No s Hankou se mi hraje dobře, protože obě dvě máme stejnou útočnou hru, chce vyhrávat stejně jako já a je zkušená a tak mě na kurtu vede a zároveň mi dává volnost do toho, co mě na kurtu baví. A lidsky si myslím si také sedíme. Máme stejné vedení a tak jsme naučená na podobné věci. Její nadhled mě často uklidňuje.
 
A nějaká zajímavost, kterou ne každý ví nebo dokonce nikdo neví?
Hana: Ani já nic nevím. Prozraď, pokud víš něco ty. (úsměv)
 
My nesmíme ani naznačovat. A co ty, Lucko?
Lucie: Také sama nevím. (usmívá se)
 
Hanko, abychom nespekulovali, ale věděli, když spočítáš finálové účasti ve čtyřhře žen a počet titulů, k jakému číslu dojdeš?
Hana: 14 účastí ve finále, z toho 7 titulů.
 
Proběhla i nějaká oslava, jaké jste dostávaly gratulace a která vás nejvíce potěšila?
Hana: Vyloženě oslava neproběhla, jen oběd se všemi krumlovskými ještě v hale, v té příjemné restauraci. Myslím, že bychom měli něco uspořádat, co myslíš, Luci?
Gratulace mě potěšila každá, mezi kterými byla i ta od tebe. (úsměv)
Lucie: Jak říká Hanka, společný oběd se sledováním tenisu a když Berdych proměnil mečbol, tak i dlouhá cesta domů. Tu jsem bezpečně vedle našeho řidiče (trenér Radek Votava, pozn. aut.) prospala. (úsměv)
 
Stihly jste během turnaje sledovat i ostatní disciplíny? Co vás na mistrovství zaujalo, potěšilo, překvapilo, zkrátka, co stojí za řeč?
Hana: Skvělý výkon Lucky ve finále dvouhry i po celý turnaj, prohra Honzy Fröhlicha, ale také první kolo pánského debla.
Lucie: Jo, stihla jsem sledovat i ostatní disciplíny, hlavně kde hráli spoluhráči našeho klubu. A jestli mě něco překvapilo? Ani ne. Spíše rozesmutnilo, že Pavel Florián s Ondřejem Kopřivou prohráli v semifinále čtyřhry. Hráli po vzájemné dvouhře, a to se podepsalo na jejich výkonu. Moc jsem jim držela palce. Radost mám z ocenění pana Frendla a také našeho nejlepšího trenéra Radka Votavy. A také z bronzu Pavla Floriána. Moc dobře vím, že se mu nedaří být 100% fit a na MČR předvedl, že je to velice dobrý hráč, že je to bojovník a mnoha může být velkým příkladem za to, jaký je člověk. Proto ho mám ráda. (úsměv)
 
Jaké jsou vaše cíle do roku 2013?
Hana: Pokud budu hrát, tak nezklamat na Mistrovství Evropy v Moskvě.
Lucie: Společný už asi žádný. V dobré deblové kondici se budeme udržovat na trénincích v deblových cvičeních a zápasech proti mužům. Největším cílem je pro mě mistrovství Evropy juniorů, na které se připravuji společně s naším trenérem Radkem Votavou a Mirkem Janáčkem. Cíle mám nejvyšší, i když moc dobře vím, že soupeřek tam bude strašně moc. Každopádně na MEJ, které se koná koncem března v Turecku, pojedu bojovat o medaili. Udělám proto všechno, ale je to jenom turnaj. Ale nejprve se budu soustředit na MČR U19, které se o tomto víkendu hraje v Českém Krumlově a kam bych tímto ráda všechny pozvala. Dalším cílem je zvládnutí maturity a potom už jenom dospělý badminton.
 
Na jakých turnajích vás v následujících týdnech a měsících uvidíme?
Hana: Mistrovství Evropy smíšených družstev Moskva, GP A Plzeň a Liberec, finále Compo Praha Extraligy.
Lucie: Já budu tento týden hrát v Českém Krumlově MČR juniorů, pak pojedu na MM Rakouska a MČR družstev juniorů do Brna. Posledním turnajem před Mistrovstvím Evropy juniorů bude Mezinárodní mistrovství juniorů Nizozemska.
 
Lucko, ty jsi říkala, že bys ještě ráda jednu „volnou“ otázku.
Lucie: Ano, ráda bych poděkovala všem, co mi pomáhají. Tím nejdůležitějším je můj trenér, což je asi z rozhovoru i vidět. Ale také klubu SKB Český Krumlov a všem z klubu, co pomáhají. A strašně moc všem mým sponzorům a partnerům. Moc vám všem děkuji!
 
Hanko, už jsme to během rozhovoru několikrát zmínili, příští týden budeš v českém týmu na Mistrovství Evropy smíšených družstev. Národní tým má velmi dobrý los, jak vidíš šanci na postup mezi osm nejlepších týmů Evropy?
Hana: Bylo by krásné využít příznivého losu, ale neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Každý tým má své kvality a my musíme jít jako tým od prvního zápasu.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading