logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rozhovor s Jakubem Bitmanem: Tři divoké karty ve smíšené čtyřhře? Absolutně tomu nerozumím!

Rozhovor s Jakubem Bitmanem především o smíšené čtyřhře.

Poslední dva roky bylo finále ve smíšené čtyřhře obsazeno stejnou čtveřicí hráčů. Myslíš si, že to bude stejné i letos, že finále opět bude Bitman – Bášová vs. Drančák – Kollarová?
Věřím tomu, že se nám podaří s Bětkou opět probojovat minimálně do finále. Kdo by mohl být naším soupeřem si netroufnu říct, jednak neznám kompletní listinu hráčů a třeba by mohl také dostat divokou kartu ještě někdo další. Je možné, že 3 udělené divoké karty, oproti v pravidlech psané jedné (Jakub slovo „jedné“ zdůrazňuje, pozn. aut.), bude možná pořád málo. Absolutně nerozumím tomu, jak je možné, aby se něco podobného stalo. Jestliže máme dodržovat pravidla my – hráči (např. trika stejné barvy u párů), proč se potom nemusí dodržovat pravidla i v tak závažných věcech, jako je udílení divokých karet.
Na jednu stranu krok k popularizaci a zatraktivnění badmintonu a poté opět krok zpátky, k pravděpodobně oblíbenému amatérismu.
 
A trochu drze se zeptám, zda to dopadne opět vítězně pro Jakuba a Bětku?
Uděláme vše pro to, abychom znovu obhájili. Snad nikdo během turnaje neobejde pravidla s tvrzením, že „tentokrát je to opravdu naposledy“.
 
Jakube, co uděláte stejně, abyste znovu vyhráli?
Bohužel rituál „vítězných triček“ letos není možný, jelikož jsem smluvně zavázán k jiné značce vybavení. Ale doufám, že si nějaký nový najdeme a přinese nám štěstí.
 
Pokud byste si navzájem měli vzít jednu herní dovednost, která by to byla?
Možná ne tak úplně herní dovednost, ale dvě věci mě napadají. Jednak ačkoliv se mi třeba vůbec nedaří, dokáže mě povzbudit a alespoň na pohled na mě není naštvaná. Druhá věc je to, že pokud jí něco mezi výměnami řeknu, snaží se to dodržet a zahrát tak, jak jsme se domluvili.
 
Ale smíšenou čtyřhru nehrají jen dva páry, před kým je třeba mít se na pozoru?
Před každým, kdo se na MČR kvalifikuje, nebo si zažádá o divokou kartu. (ironický úsměv)
Tímto nechci osočovat žádného hráče, či pár, který ji dostal. Zažádat o ni může kdokoliv, jen by mě zajímalo, jestli by byla udělena třeba Mojmíru Hnilicovi, kdyby si o ni řekl. Podle uvažovaní, které při udílení fungovalo, by ji dostat měl také.
 
Po dlouhých letech deblového spojenectví tentokrát ve čtyřhře mužů váš pár chybí. Šance pro ostatní, ale proč nebudete usilovat o společný čtvrtý titul?
Chtěl jsem se soustředit na singl a mix. Pak také asi i nějaké nedorozumění. Ale nedělal bych z toho nějaké drama. Pája má určitě kvalitního spoluhráče a já budu mít „o starost méně“.
 
Jaká je tedy nyní tvoje nejoblíbenější disciplína a jak se postupem let mění vaše preference ke dvouhře, čtyřhře a mixu?
Singl a mix. Čtyřhru prakticky vůbec netrénuji a hraji jen v ligových zápasech. Nechci tím říct, že by mě nebavila, ale od té doby, co hraji mixa s Bětkou, mám jako prioritu hlavně singl a právě mix.
 
Jaké budou tvoje osobní cíle na mistrovství republiky, berete cokoliv jiného než zlato jako krok zpět?
Vzhledem k titulům z předešlých dvou let myslím není těžké hledat odpověď.
 
Vedle mixu půjdeš tvrdě i po singlové medaili. Jaké jsou ve dvouhře tvé ambice?
Medailové. Letos se asi budu opakovat, ale možná půjde o jedno z nejsilnějších MČR za poslední roky. Přesto věřím, že se o cenný kov poperu.
 
Na co bys pozval diváky na mistrovství republiky?
Na nejlepší tuzemský badminton, který je v ČR viděn jen jednou za rok, české olympioniky, účastníky mistrovství světa a Evropy, mistry ČR a věřím, že i skvělou atmosféru.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading