logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rozhovor s Lucií Černou, desátou juniorkou světa: Mám samozřejmě radost!

Lucie Černá je na aktuálním juniorském světovém žebříčku na desátém místě. Osmnáctiletá českokrumlovská badmintonistka se na novou sezónu připravuje v Bulharsku, kde jsme ji zastihli v krátkém rozhovoru před odjezdem na první turnaj sezóny. „Mám samozřejmě radost. Že jsem na desátém místě je asi tím, že se mi podařilo uhrát dobré výsledky na mezinárodních juniorských a dospělých turnajích, a to je to, co mě těší. Pro shánění sponzorů je to ale dobré umístění a snad to pomůže i při nasazování na samotném mistrovství světa juniorů.“ 

„Abych pravdu řekla, tak tento žebříček nesleduji. Myslím si, že je sám o sobě nevypovídající, protože střetávání se juniorů z celého světa je pouze na jednom turnaji, a to mistrovství světa juniorů. Více je pro mě důležitý Evropský juniorský žebříček a tím nejdůležitějším je Světový žebříček dospělých,“ objasňuje své žebříčkové priority Lucie Černá.
 

Lucie Černá přijímá gratulaci od Milady Novákové.
 
A jaké bude mít naše v současnosti nejlepší juniorská hráčka cíle a plány na vrchol letošní světové juniorské sezóny, kterým bude na přelomu října a listopadu mistrovství světa juniorů v japonské Čibě?
 
„Na mistrovství světa juniorů bych ráda uhrála co nejlepší výsledek. K medailím bude ve světové konkurenci a zejména té asijské asi hodně daleko pro jakéhokoliv hráče z Evropy, snad kromě Viktora Axelsena z Dánska. Umístění v lepší půlce startovního pole by bylo výborné. Jestli chceš slyšet cíl, potom vybojovat umístění do 16. místa,“ nechala se nakonec přemluvit českokrumlovská badmintonistka k odhalení svých ambicí.
 
A cíle pro domácí turnaje? „Na mistrovství republiky juniorů mám ty nejvyšší ambice a na mistrovství republiky dospělých bych ráda bojovala o medaile,“ popisuje své plány Lucie Černá, aktuálně 141. hráčka světového žebříčku dospělých.  

“V nové sezoně se budu soustředit na mezinárodní dospělé turnaje. Doufám, že mi v tom nebude nic bránit. Ráda bych udržela své současné pořadí v žebříčku, což asi nebude úplně lehké, a postupně se posunula blíže k první světové stovce ve dvouhře žen.“  
 
Za vrchol sezóny ale Lucie Černá sama považuje mistrovství Evropy juniorů, které se na konci března 2013 bude konat v turecké Ankaře. „Na mistrovství se s mým trenérem Radkem Votavou dlouhodobě připravujeme. Čeká nás ještě hodně moc práce v tréninku a také mnoho turnajů. Jsem ráda, že ho mám po svém boku. Je na mě – nejen na mě – hodně přísný a vede mě správným směrem,“ říká Lucie Černá, která se na novou sezónu připravovala mimo jiné na třítýdenním kempu v Bulharsku.

“Na letošním mezinárodním mistrovství Bulharska za námi – za mnou, Pavlem Floriánem a Jaromírem Janáčkem – přišel náš trenér Radek Votava a řekl nám, že se bavil s trenérem juniorské reprezentace Bulharska a dostal nabídku na trénink v Bulharsku. Zeptal se nás, co bychom tomu řekli, kdybychom na tři týdny jeli v létě trénovat do Bulharska. Radek Votava byl přesvědčen, že to je dobrá cesta a že nás to obohatí. Představil nám letní program, do kterého Bulharsko zapadlo úplně skvěle. Moc jsem neváhala a jsem ráda, že se tu mohu v klidu a velice dobře připravovat. Je to dobrá změna,“ vysvětluje Lucie Černá.
 
A jak se v Bulharsku trénovalo? „Tréninky byly všechny dost náročné, ale skvělé. Na tréninku s Bulhary byla vždy dobrá atmosféra. Trénovali jsme dvakrát denně. Jeden trénink dopoledne a jeden odpoledne a ve středu a v sobotu byl pouze jeden dopolední kondiční trénink, neděle volná. Více je popsáno v článcích na stránkách našeho klubu. Dnes se přesouváme do místa konání prvního turnaje sezony, na Bulharské mezinárodní mistrovství juniorů,“ zakončuje Lucie Černá.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading