logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Rozhovor s Terezou Lajdovou: Co si ráda zahraju? Tak třeba Smetanu nebo Debussyho.

Rozhovor s Terezou Lajdovou před mistrovstvím Evropy juniorů.
 
Jak bereš účast na mistrovství Evropy, jak velký je to pro tebe úspěch?
Nominace na ME je pro mě jeden z největších badmintonových úspěchů. Moc se těším, až zažiju atmosféru takového turnaje a uvidím hrát špičku evropského juniorského badmintonu. Určitě to bude obrovská zkušenost.


 
Mezi dívkami byla velká tlačenice, v nominační úvahu připadalo snad osm dívek. Těší tě o to více, že jsi mezi třemi vybranými?
Konkurence byla tak velká, že na začátku sezóny jsem na možnou nominaci ani nepomyslela. Velmi si vážím toho, že rozhodnutí o nominaci padlo právě na mě. Budu se snažit o co nejlepší výkon, abych ty, co mi věří, nezklamala.
 
Na mistrovství republiky dospělých jsi zažila životní úspěch, bronz ve dvouhře žen. Jak hodnotíš svou cestu za první „velkou“ medailí? 
Budu se asi opakovat, ale o medaili z MČR dospělých se mi nezdálo ani ve snu. Bylo to teprve mé druhé mistrovství, takže jsem nečekala nic velkého. Této medaile si velmi cením.
 
Ale všemu předcházela tvrdá práce. Jak konkrétně vypadá tvůj obvyklý tréninkový týden?
Podle toho, co myslíš tím „obvyklý“. Celoročně trénuji třkrát týdně (absolvuji 2 klubové tréninky a jeden střediskový). O víkendu většinou jedu na turnaj. Až před ME, kdy jsem chtěla zabrat, jsem poznala, jak se trénuje individuálně. (úsměv)
Tímto bych chtěla poděkovat trenérce Markétě Osičkové, která mi s přípravou na ME pomohla. Obdivuji, jak dokázala skloubit naše každodenní tréninky se svými povinnostmi.
 
Ve tvém dotazníku mě zaujalo několik bodů. Vždy je dobré, když někdo umí něco víc než jen hrát badminton. Ty hraješ navíc na klavír a příčnou flétnu. Co si ráda zahraješ?
Na klavír hraji už od svých 6 let, tedy dokonce déle než badminton. (úsměv)
Kvůli ME jsem musela přesunout i svůj absolventský koncert, protože poslední týdny jsem se věnovala pouze badmintonu, na klavír a na flétnu nezbyl čas.
A co si ráda zahraju? Tak třeba Smetanu nebo Debussyho.
 
S jakými ambicemi odjíždíš na juniorské mistrovství Evropy, bude to Smetanovská lehkost a vzletnost Debussyho Preludií?
Budu se snažit podat co nejlepší výkon. Přála bych si, abych měla ze své hry dobrý pocit. Abych si po zápase mohla říct, že jsem na kurtu nechala všechno. A pokud se povede nějaká výhra, bude to skvělé.
 
V turnaji jednotlivců nastoupíš ve dvouhře a čtyřhře dívek. Kterou z obou disciplín preferuješ?   
Každá z disciplín je o něčem jiném a má něco do sebe. Radši jsem ale na kurtu sama, protože v párech mě každá chyba mrzí dvakrát. (úsměv)
 
Jak se znáš se Slovinkou Polc, se kterou budeš hrát na turnaji čtyřhru? A proč právě s ní? 
Známe se z juniorských circuitových turnajů, ale nikdy jsme spolu debla nehrály. Čtyřhra je hlavně o domluvě, slovinsky neumím ani slovo, tak uvidíme. Každý zápas na takovém turnaji je nová zkušenost, proto jsem ráda, že budu mít možnost si debla zahrát.

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading