logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Skvělé! Petr Koukal a Jan Vondra v semifinále dvouhry!

Výborně Petře a Jane! Dvě čtvrtfinálová vítězství nad dánskými hráči. Dvě výhry před domácími fanoušky, v těžké pozici mírných favoritů. Především Petrův zápas se musel líbit, bylo v něm vše, co moderní badminton může nabídnout. Drtivé útoky z obou stran, rychlá přestřelka a především vypjaté koncovky.
 
Na kurtu č. 4 se vystřídali dva finalisté posledních dvou mistrovství České republiky, dva aktuálně nejlepší čeští singlisté.
 
Nejprve Petr Koukal v souboji velmi dobře narostlých borců čelil dánské síle jménem Sune Gavnholt. Petr měl po celý zápas mírně navrch, a to jak herně, tak především bodově. Náskok několika bodů se mu v koncovkách obou setů náramně hodil. V tom prvním mohl však stejně jako Petr vyhrát Sune – oba měli po dvou setbolech. Set však získal Petr a ve druhém znovu útočil a vypracoval si náskok až šesti bodů. O ten však v závěru málem přišel, Sune se přiblížil na rozdíl jediného bodů. Ale koncovka patřila Petrovi, který vletěl do mečbolu doslova po hlavě (viz fotografie) – a po výhře 26:24 a 21:19 je v semifinále!
 
Obrázek
 
Po Petrovi nastoupil na „vítěznou čtyřku“ Jan Vondra a s viditelně nervózním Sorenem Gravholtem proměnil první set ve svou exhibici.
 
Ve druhém se však dánský soupeř vzchopil, přestal kazit a začal nutit Jana do výměn. Ale Jan stále držel vývoj utkání pevně na své raketě. Ale v závěru setu přišly trable. Za stavu 19:12 se dánský reprezentant definitivně uvolnil a rozhodl se, že řece Janova postupu postaví do cesty ještě poslední jez.
 
Jan v závěru nebyl viditelně ve své kůži, nechal si ošetřit levé rameno – ale především uhrál i ty poslední dva body.  
 
Petr Koukal a Jan Vondra budou v sobotu odpoledne bojovat o finále!
 
Petr Koukal vs. Sune Gavnholt (Dánsko) 26:24 a 21:19
 
Jan Vondra vs. Soren Gravholt (Dánsko) 21:9 a 21:17

 

 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading