logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Smíšená čtyřhra: Natsir získala třetí titul mistryně světa! Spolu s Ahmadem utekli ze dvou mečbolů!

Z posledních pěti titulů mistrů světa ve smíšené čtyřhře získaly čínské a indonéské páry po dvou. Kdo se bude radovat dnes, nejvýše nasazená čínská dvojice Xu Chen - Ma Jin nebo indonéský pár Tontowi Ahmad - Liliyana Natsir?  

Vzájemná bilance obou párů je 6:3 pro Xu a Ma, kteří navíc vyhráli i tři z posledních čtyř setkání. Ale ten vůbec poslední zápas, na konci května letošního roku, vyhrál na tři sety indonéský pár. 


Že by po dvou více než hodinových duelech rychlé finále? Liliyana Natsir touží po třetím titulu mistryně světa v této disciplíně a spolu s Tontowi Ahmadem zatím bezpečně proměňují útočné výpady. První set 21:13 pro Indonésii.

Ale čínské duo nechce prohrát nikdy a už vůbec - jak se hezky čínsky říká - ausgerechnet dnes. Doma, před zaplněnou halou, která je žene za výhrou. Druhý set se Xu rozjezdil a rostřílel, čínský pár srovnává stav setů na 1:1.

Takže namísto selanky opět drama.

Famózní Ma! Za stavu 4:5 zahrává z prasátka Ahmada - prasátko! Dokonalá ukázka umění hry na síti. 

Druhá polovina třetího setu byla tím nejlepším, co bylo dosud na mistrovství světa k vidění.

Neuvěřitelné výměny, neuvěřitelné drama. Xu a Ma se drali za titulem, vedli o bod, o dva, za stavu 20:18 měli dva mečboly. Ale ani to nestačilo! Ahmad s Natsir udrželi nervy a čtyřmi body v řadě získali největší společné vítězství! 

Liliyana Natsir tak navázala na dva tituly mistryně světa, které spolu s Novou Widiantem, jež dnes vedl indonéskou dvojici jako kouč, získali v letech 2005 a 2007.


Finále smíšené čtyřhry na 20. mistrovství světa jednotlivců
 
Tontowi Ahmad, Liliyana Natsir (3., Indonésie) vs. Xu Chen, Ma Jin (1., Čína) 21:13, 16:21 a 22:20
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading