logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Smolný extraligový víkend pro Klimkovice, v nastavení prohrály i televizní utkání s Plzní. Benátky dál v čele

Třetí kolo extraligy je za námi a můžeme konstatovat, že situace na úplném čele a úplném chvostu tabulky se nezmění. Soutěži dál vládnou Benátky a nejblíže k baráži má Český Krumlov. V televizním utkání Plzeň udolala Klimkovice až 5:4 po nastaveném zápase.

Článek o sobotních utkáních najdete zde.

Highlighty utkání, které pro vás komentovali Luděk Židek a Tomasz Mendrek, byla alespoň co do dramatičnosti dámská čtyřhra, kde Lucie Krpatová s Terezou Kobylákovou porazily Bertu Ausbergerovou s Dominikou Budzelovou až 22:20 ve třetím setu, a první singl mužů. Tam Jiří Král sahal za stavu 4:3 po senzační výhře nad Dánem Karanem Rajanem Rajarajanem. Jelikož ale svůj výkon nakonec výhrou nekorunoval, muselo přijít na řadu nastavení.

Za rozhodující zápas za stavu 4:4 byla určena smíšená čtyřhra. A bylo to vyvrcholení se vším všudy. Polák Wojciech Szkudlarczyk s Terezou Kobylákovou přetlačili Filipa Budzela s Dominikou Budzelovou až v koncovce třetího setu (21:19) a hostům přinesli vítězný pátý bod. Pro Klimkovice jde o smolný víkend, obě utkání ztratily až v nastavení a ze spodní části tabulky se neodlepí.

Celé utkání i s komentářem si můžete přehrát na Youtube kanálu Czech Badminton.

Tallulah Sharleen Van Coppenolle v dresu Benátek nad Jizerou. Foto: František Stýblo.
Více fotografií na Zoneramě.

"Bitvu o Brno" mezi FSpS a Slatinou poznamenalo zranění Stanislava Bernacika, jenž jako náhradník zasáhl do druhého deblu a přetrhl si Achillovu šlachu. Přejeme co nejrychlejší zotavení! Tato skreč ve prospěch Slatiny byla jedním ze tří bodů tohoto týmu, další přidali Milan Ludík po výhře nad Ondřejem Helarem a Søren Toft, jenž porazil šestnáctiletého extraligového debutanta Tomáše Danga.

Benátky nad Jizerou zůstávají i po třetím kole stoprocentní, v neděli jim host z hradeckého Montasu vzal pouze jeden bod, to když Lukáš Holub udolal Lukáše Zevla (21:17, 19:21 a 14:21). Výsledek 7:1 ale vypovídá málo o vyrovnaném průběhu utkání, kde se hrály další tři "tříseťáky": Rasmus Kjaer s Isabellou Nielsen přehráli Matthewa Nottinghama s Alžbětou Bášovou 21:19 ve třetím setu, Nielsen s Elizavetou Tarasovou porazili Bášovou s Michaelou Fuchsovou ve třetím setu 21:14 a Milan Dratva tři sety proháněl Emila Holsta (15:21, 21:11, 21:13 pro Dána).
Nástup před bitvou o Brno mezi FSpS a Slatinou. Foto: Jan Russnák.

V utkání mezi Meteorem a Českým Krumlovem se hrály třísetové bitvy dvě a obě nakonec vyzněly pro favorita, který tak zvítězil celkově 8:0. Jan Louda na jedničce bojoval s Dánem Madsem Emilem Kristensenem až do koncovky třetího setu, kterou zvládl 21:19. Gregory Mairs s Pavlem Drančákem pak otočili zápas proti Jaromíru Janáčkovi s Tomášem Švejdou (16:21, 21:16, 21:8).

Český Krumlov se po tomto víkendu již může začít pomalu chystat na baráž, od níž jej neuchrání ani čtvrté kolo extraligy. To je na programu o víkendu 22. – 23. února.

Neoficiální výsledky nedělních utkání třetího kola extraligy najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading