logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Sobota na MČR U19: favorité téměř bez zaváhání, k vidění byly napínavé koncovky i velké obraty

Mistrovství ČR kategorie U19 v Orlové je v plném proudu. Jaké byly nejzajímavější zápasy prvního dne?

V prvních kolech mixů zaujaly tři momenty.

Předně to byla překvapivě hladká dvousetová výhra prvního nasazeného páru Vít Kulíšek, Lucie Krpatová nad Janem Janoštíkem a Tallulah Sharleen Van Coppenolle (21:11, 21:17). Kulíšek s Krpatovou dokázali v tomto očekávaném derby správně nasměrovat svůj temperament a oproti dvěma hráčům silným hlavně ve dvouhrách předvedli kvalitní párové pojetí.

Adam Ehm s Kateřinou Valentovou obdivuhodně otočili nepříznivý vývoj druhého setu proti Janu Rázlovi a Kristině Kozempelové. Z 13:20 bylo díky koncentraci a tomu, že mladší z obou dvojic snad ani v proměnění setbolu nevěřila, během chvíle 22:20 pro Ehma s Valentovou, což znamenalo postup do čtvrtfinále.

Tam byl pardubický pár aktérem obrovské bitvy, asi největší z dopoledního programu. Václav Palán s Nelou Němcovou, turnajové dvojky, prohrávaly po napínavých a dlouhých setech 24:22 a 20:22 ve třetím setu 16:19, následujících pět bodů ale šlo za nimi – k radosti několika fanoušků, kteří drželi palce domácí Němcové.
Lucie Krpatová a Vít Kulíšek, nasazené jedničky v mixu, jsou ve finále. Foto: Martin Krpata.

Podobný obrat předvedl ve dvouhře Michal Morávek, jenž stav 17:20 ve třetím setu proti Matěji Rzeplinskému zvrátil na 22:20. Stejně těsným výsledkem skončil úvodní zápas prvního nasazeného Jana Viktory, jenž nakonec udolal Jiřího Derku. "Chvílemi byl Jirka jako zeď," pochválil Derku Viktorův otec.

Za pravidelného drnčení školního zvonku (hraje se v hale gymnázia) přicházely na řadu další a další bitvy. Michal Morávek nestačil poměrem 19:21 ve třetím setu na Adama Ehma, Martin Dostál vyřadil třetího nasazeného Jaroslava Chlubnu 14:21, 21:17 a 21:18.

O zatím asi největší překvapení se postarala Soňa Hořínková, která ve čtvrtfinále vyřadila obhájkyni loňského titulu ve dvouhře dívek Terezu Kobylákovou. V klidu hrající Hořínková ve třetím setu měla až hrozivý náskok 13:2, Kobyláková se ale ještě i díky typickému bojovnému pokřiku "yes, pojď!" do zápasu dokázala vrátit. Jenže Hořínková nepanikařila a dál si hrála svoje.

Byla to zajímavá koncovka, Kobyláková válčila a odvrátila za stavu 15:20 první mečbol, druhý, třetí... další výměna už ale patřila Hořínkové. Ta si po tomto cenném vítězství o účast ve finále zahraje proti Kateřině Zuzáková, druhou semifinálovou dvojici tvoří nasazená jednička Kateřina Mikelová a Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

Druzí finalisté mixu Nela Němcová a Václav Palán. Foto: Martin Krpata.

Mezi chlapci tvoří semifinálové dvojice Jan Viktora s Martinem Slívou a Jan Janoštík s Tadeášem Brázdou. Ze čtvrtfinálových zápasů byl nejzajímavější Slívův třísetový boj s Martinem Dostálem a zápas Brázdy s Michalem Grundem. Grund si při odvracení mečbolu dovolil obranu mezi nohama, ale následný Brázdův drop už nedokázal vrátit ani pomocí rybičky. 

Ve čtyřhrách se nic zásadního nepřihodilo, nasazené páry mezi dívkami i chlapci postupovaly s jistotou, jediným lehkým překvapením je až příliš snadná výhra Marka Aubuse a Michala Grunda nad Adamem Ehmem a Jiřím Derkou, turnajovými trojkami (21:13, 21:11).

Sobotní program zakončily už ve vyprázdněné hale semifinálové zápasy smíšené čtyřhry. Vít Kulíšek s Lucií Krpatovou porazili Jakuba Reichmana a Martinu Ševčíkovou a do finále prošly i turnajové dvojky Václav Palán s Nelou Němcovou. Ti rovněž ve dvou setech porazili Vojtěcha Bízka s Valentýnou Sonnkovou. 

Pokračujeme zítra od 9:00!
 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading