logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mads Conrad ve vikingské čepici a euforii. Autor: Badmintonphoto.

Špičkový deblista a mistr Evropy Mads Conrad-Petersen ukončí po Thomas Cupu kariéru, na olympiádu čekat nechce

Jeden z nejlepších evropských deblistů poslední dekády Mads Conrad-Petersen oznámil, že po letošním Thomas Cupu ukončí kariéru. V rozhodnutí jej utvrdil odklad olympiády.

S myšlenkou na ukončení kariéry si Mads Conrad, jak se mu zkráceně říká, pohrával už v roce 2018, tehdy ale vše vyřešil půlroční pauzou a odchodem z národního centra. Od začátku letošního roku se pak u něj prý objevily myšlenky na definitivní konec, rozlučku chtěl dvaatřicetiletý Dán naplánovat na olympiádu v Tokiu.

Odklad Her na rok 2021 mu ale zkřížil plány, a tak Conrad pověsí raketu na zeď již letos v srpnu. Finálový turnaj Thomas a Uber Cupu (MS družstev mužů a žen) by se totiž rovněž po odložení měl odehrát 15. – 23. srpna právě v jeho domovském Dánsku, v Århusu.

Mads Conrad-Petersen se svými partnery uměl vyzrát na téměř všechny světové páry. Autor: Badmintonphoto.

"Od začátku roku jsem si byl jistý, že chci skončit v srpnu. Je smutné, že olympiáda musela být odložena, ale rozumím tomu. Na druhou stranu Thomas Cup před zraky rodiny, přátel a všech, kdo byli součástí mé kariéry, může být snovým zakončením. Bude to hodně speciální a těším se na uzavření této kapitoly," říká Dán pro Badminton Europe.

Mads Conrad-Petersen, deblista s mnohdy až neskutečnými reflexy (jako důkaz třeba výměna zde v čase 49:25) má ve své sbírce triumf z nejcennějších: v roce 2016 byl v Číně nesmírně platnou součástí dánského mužského týmu, který poprvé v historii ovládl Thomas Cup. Spolu s Madsem Pielerem Koldingem ve stejném roce vyhráli mistrovství Evropy, třikrát byli druzí. Tato dvojice se vyšplhala dokonce na 4. místo světa!


Spolu s Andersem Skaarupem po nejfantastičtějším úspěchu v kariéře, zisku Thomas Cupu. Autor: Badmintonphoto.

Zajímavostí je, že Conrad se v roce 2007 stal juniorským mistrem Evropy ve dvouhře, na debl se zaměřil až jako dospělý. V roce 2009 spolu s Koldingem vyhráli Czech International v Brně, ve smíšené čtyřhře spolu s Anne Skelbaek na témže turnaji skončili stříbrní.

Od té doby, co se Conrad vrátil vloni v březnu na kurty, je jeho partnerem legenda světového deblu Mathias Boe. Spolu vyhráli tři turnaje, dostali se na 18. místo světa a byli ve hře o olympiádu. "Zažil jsem s Mathiasem skvělý rok, nelituji toho. Od návratu jsem ale cítil, že už jsem ve své hlavě z toho všeho pryč," uzavírá oznámení o blížícím se konci sympatický Dán. 

Největších výsledků dosáhl Conrad s největším hráčem na okruhu Madsem Pielerem Koldingem. Autor: Badmintonphoto.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading