logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Švábíková se v Barceloně tři sety prala o rekordní porci bodů, bitvy sehráli i Louda, Král a Mikelová v Rakousku

Tereza Švábíková ve Španělsku a Jan Louda, Ondřej Král i Kateřina Mikelová v Rakousku museli dnes skousnout třísetové prohry a do další fáze silně obsazených turnajů nepostoupí.

Nejprve se podívejme na Austrian Open ve Vídni, turnaj kategorie International Challenge:

První kola kvalifikace byla pro české mužské reprezentanty relativně snadná, Louda porazil Chorvata Špoljarce (21:15, 21:15), Král Itala Baroniho (21:10, 21:13). V kole druhém už jim cesty zkřížili lépe nasazení soupeři. Louda po přetlačované nestačil na 175. hráče žebříčku Arama Mahmouda, syrského uprchlíka hrajícího díky stipendiu od Mezinárodního olympijského výboru pod nizozemskou vlajkou, ve třech setech 20:22, 21:10, 11:21.

Král se rovněž tři sety pral se silným soupeřem, Indem Rahulem Yadavem Chittaboinou, 143. singlistou světa a v kvalifikaci třetím nasazeným. Po prvním vyhraném setu (21:18) další dva Král ztratil 16:21 a 16:21, a i když se do finále kvalifikace rovněž nepodívá, stejně jako Louda zanechal v Rakousku pozitivní dojem. Hrálo se přesně hodinu.

Za zmínku stojí i bojovný výkon Kateřiny Mikelové ve dvouhře žen, kde Češka zahnala do úzkých Ann-Kathrin Spöri, hráčku, která na nedávném mistrovství Evropy nastupovala jako německá trojka. Mikelová vyhrála první set 21:12 a ve druhém vedla 15:11, Spöri ale otočila a po výsledku 21:19 a 23:21 zápas strhla na svou stranu. 

V kvalifikaci se ukázali i deblisté Vít Kulíšek s Matějem Hubáčkem, kteří byli vyškoleni od dvojice Hung, Lu z Tchajwanu a prohráli dvakrát 8:21.

Ve čtvrtek se na Austrian Open představí další čeští reprezentanti: ve dvouhře Kateřina Tomalová, v deblu Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou a v mixu Alžběta Bášová s Finem Antonem Kaistim.

Na Barcelona Spain Masters jsme měli jedinou zástupkyni Terezu Švábíkovou. Té se naskytla velmi zajímavá příležitost, když byla z kvalifikace "draftována" přímo do hlavní soutěže. Stejný osud ale potkal i její původní soupeřku Airi Mikkelu z Finska. Obě hráčky se tak popraly o postup do druhého kola a velmi štědrou porci bodů z turnaje kategorie BWF World Tour Super 300.

První set patřil Mikkele 21:9, ve druhém ale diktovala aktivní hrou Švábíková (21:17). Na začátku rozhodující sady vedla Švábíková ještě 5:2, následně ale Finka otočila a v druhé půlce setu upevňovala své vedení. Za stavu 20:13 vypadalo vše jasně, Švábíková ale ještě zamakala a pěti odvrácenými mečboly závěr zdramatizovala. Šestý mečbol Mikkely už byl definitivní: 21:18.

Pokud by Švábíková v tomto zápase bývala uspěla, připsala by si 2650 bodů do světového žebříčku, svůj dosavadní rekord. I 1670 za účast v hlavní soutěži je ale příjemnou porcí.

Výsledky Barcelona Spain Masters najdete zde. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading