logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tajemství Viktora Axelsena.

Největší hvězdou mistrovství Evropy je bezesporu Dán Viktor L. Axelsen. Mistr Evropy do 17 let a mistr světa v kategorii do 19 let přijel do finského Vantaa s jediným cílem – zkompletovat zlatý hattrick z juniorských mistrovství. Stal by se tak historicky vůbec prvním současným držitelem juniorské zlaté trojkoruny!

 
 
Stále ještě sedmnáctiletý Axelsen je ideální singlový „evropský“ somatotyp (výška okolo 188cm, ale jen 78kg váhy). Své soupeře rozebírá technickou ofenzivní hrou. Je ale třeba zdůraznit jeden zdánlivě drobný detail.
 
21:5, 21:7, 21:8, 21:7, 21:8, 21:9, 21:5, 21:6, 21:7, 21:11 – to mu nějak ujelo – 21:9 a 21:5. Na mistrovství Evropy sehrál k dnešnímu dni šest zápasů a dvanáct setů. Nejde o to, jaké byly výsledky – a byly skutečně drtivé, k desítce se nedostal ani druhý nasazený ve dvouhře Fin Lehikoinen – ale jaký byl Axelsenův přístup k zápasům. Přístup totiž dělá výsledek.
 
Pokud bychom se mohli z dosavadních zápasů Axelsena poučit, potom v tom smyslu, že přijel perfektně připraven, nastoupil jen v jedné disciplíně, na kterou se plně koncentruje, a své zápasy hraje téměř na maximum s cílem nechat soupeřům minimální počet bodů.
 
Všechno souvisí se vším – a právě tento přístup dělá z Axelsena ještě lepšího hráče. Mohl by ke svým duelům nastoupit „z postele“, po kurtu namistrovaně chodit, dělat fintičky a vyhrát ve dvou koncovkách. Ale snižoval by tak úroveň příštích výkonů.
 
A ta je zatraceně vysoká už teď.      
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading