logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Talent Team v listopadu absolvuje technický camp i turnaj v Maďarsku

Také v listopadu budou pokračovat aktivity v rámci projektu ČBaS Talent Team. Na programu je společné soustředění v Nymburce (Technický camp V) a výjezd na turnaj do Maďarska – Nation to Nation U15.

Pátý a poslední letošní technický camp je určený pro vybrané hráče kategorie U13, tak, abychom neustále pracovali s širší hráčskou základnou. 6+6 hráčů ročníků narození 2005 a 2006 bude v Nymburce pilovat správnou techniku obranných úderů ze zadních rohů. Důraz bude tak jako vždy kladen také na správný rytmus pohybu po kurtu a jeho stabilitu. Badmintonové tréninky doplní i kondiční fáze zaměřené na zpevnění a balanční cviky, a také sada kompenzačních a strečinkových cvičení.

Společně s hráči kategorie U13 bude v Nymburce trénovat také osmičlenný výběr směrem k turnaji Nation to Nation U15. Ten se koná v maďarské Pécsi ve dnech 24.-26. listopadu. Za výrazné svazové podpory jde o test hráčů v mezinárodní konkurenci – týmovou soutěž, kde se utkáme se zástupci deseti zemí.

Český badmintonový svaz podporuje turnaj Nation to Nation úhradou nákladů na trenérské zajištění akce, pobytové a stravovací náklady i míče. Tým ČR U15 absolvuje několik utkání ve skupinách a o celkové pořadí ve formátu 9 zápasů (3 dvouhry chlapců, 3 dvouhry dívek, a po jedné od každé párové disciplíny). Tým v turnaji povedou trenéři Markéta Osičková a Tomáš Krajča.

Obě skupiny vedle tréninků ve sportovním centru ČUS v Nymburce čeká také společná návštěva mistrovství Evropy kategorie do 17 let, kde uvidí jedno z utkání starších reprezentantů, kterým budou moci fandit a také sami na vlastní oči vidět a prožít si, jak to vypadá na vrcholné badmintonové akci.

Talent Team se snaží být pro hráče inspirací, v dobrém slova smyslu "nakopnutím" k většímu úsilí v tréninku, pochopení smyslu badmintonového tréninku a dobré práci v prostředí domácího klubu. Více o projektu Talent Team najdete ve starším článku a metodickém materiálu (ke stažení).

Ke stažení:
informace o Talent Teamu a vize pro rok 2017
nominace na Technický camp V
nominace na turnaj Nation to Nation

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading