logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Talent Team zve na Technický camp IV: soustředění je otevřené zájemcům z řad trenérů

Ve dnech 8.-13. října bude ve sportovním centru ČUS v Nymburce probíhat soustředění Talent Teamu ČR - Technický camp IV. Pod vedením trenérů Markéty Osičkové, Tomáše Vovse a Elišky Maixnerové se bude připravovat celkem 16 nadějných badmintonů narozených v roce 2005 a později. 

V rámci programu Talent Teamu sledují Technické campy linii oslovení širšího spektra talentovaných dětí, seznamovat je systematicky s metodikou pohybu po kurtu a správné úderové techniky a inspirovat, aby kvalitní práci přenesli do vlastních tréninků a svých klubů. Pozvánku proto v říjnu obdrželo 16 "nováčků," kteří ještě akci Talent Teamu nikdy v minulosti neabsolvovali. Výběr hráčů napříč kraji a kluby měli možnost s TMK diskutovat a šikovné hráče pod svým dohledem doporučit zástupci oblastí - předsedové oblastních svazů a hlavní trenéři oblastní talentové přípravy (středisek). 

Program Technického campu IV se zaměří na zvládnutí techniky seknutých dropů a roztáčených míčů na síti. Po absolvování soustředění by hráči měli být schopni využít tuto techniku v nepravidelných kombinacích i zápasu, vnímat techniku pohybu a také si uvědomit důležitost regenerace a správných kompenzačních cvičení. 

Ke stažení: 
detailní program soustředění
nominační list Technického campu IVTak jako všechny akce Talent Teamu je i Technický camp otevřený všem zájemcům z řad trenérů, kteří by chtěli přijet a tréninky vidět, natočit si, event. diskutovat témata s trenéry. Přijet můžete kterýkoli den, stačí dát dopředu vědět Markétě Osičkové, vedoucí campu (e-mail: mar.osickova@gmail.com). 

Velmi důležité pro všechny reprezentační akce od dospělých přes U19, U17 až k Talent Teamu je dodržování společných zásad. Mezi ně patří: 
- denní režim umožňující dostatečnou regeneraci s večerkou nejpozději ve 22:00, bez mobilních telefonů a jiných zařízení
- 90 min aktivní fáze tréninku s cílem rozvoje rychlosti a dynamiky
- individuální práce s hráči (rozdělení dopoledních fází na dvě skupiny)
- spolupráce posouvá všechny - důslednost a koncentrace, i když jsem nahrávač
- trénink přizpůsobený věku a schopnostemV programu Talent Teamu na rok 2017 najdeme ještě: 
Camp pro výběr U15 (15.-20. října)
Technický camp V (19.-23. listopadu)
Camp výběru pro Nation to Nation U15 (19.-23. listopadu)
Turnaj Nation to Nation U15 - Maďarsko (24.-26. listopadu)
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading