logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Technický camp II: Talent Team v Nymburku pracoval na technice útočných úderů

Sportovní centrum v Nymburku hostilo ve dnech 7.-9. dubna soustředění Talent Teamu. Druhého Technického campu se zúčastnilo 16 hráčů nominovaných na základě doporučení z oblastí. Soustředění vedené trenéry Pavlem Maňáskem a Tomášem Krajčou se zaměřilo na techniku útočných úderů.

Během třídenního soustředění se hráči učili zejména správnému provedení sticksmeče – úderu se zkráceným nápřahem i došvihem. Pracovali na správném využití stisku prstů a rotace předloktí pro zahrávání útočných úderů. Během čtyř tréninkových jednotek v tělocvičně se učili poznat rozdíly v práci s raketou v přední, střední a zadní části kurtu a také využít v útočné hře nejen tvrdosti, ale také rychlosti, křivky (zapadavosti) a umístění svých úderů.

Vedle badmintonové přípravy nescházela ani stabilizační a kompenzační cvičení. V jejich rámci se hráči poučili o správné pozici a držení těla při posilování hlubokého stabilizačního systému a vyzkoušeli si různé varianty cvičení pro celkové zpevnění. V závěru dne pak skupina prováděla pečlivý strečink.

Prostor mezi tréninkovými jednotkami byl využit k několika přednáškám a diskusím, témata související se sportovní přípravou jako regenerace, stravování, životospráva. Hráči Talent Teamu měli také možnost sledovat v přímém přenosu zápasy z týmové soutěže na mistrovství Evropy juniorů a vedle fandění svým starším spoluhráčům z národního týmu také sledovat využívané údery, techniku pohybu a taktiku hry. Sledování MEJ bylo velkou motivací pro všechny zúčastněné!

Pro zájemce z řad trenérů je připraven kompletní tréninkový plán druhého Technického campu.
- tréninkový program Technického campu II
- fotografie z tréninku (Pavel Maňásek)

Co všechno tréninky se skupinou hráčů kategorií U15 a U13 ukázaly?

- je třeba procvičovat techniku sticksmeče a drajvů s co nejkratším nápřahem, ale zejména došvihem – pracovat na zlepšení připravenosti pro další pokračování hry; nespoléhat se na jeden "vítězný" úder v útoku

- učit se sami nahazovat a nastřelovat, dokázat dát spoluhráči míč správnou křivkou a do správného místa → tyto dovednosti pomohou zlepšovat i vnímání vlastních úderů a jejich přesnější umisťování

- začít pracovat s informací o různých variantách, křivkách úderů, že není jen jeden "drajv" stále stejnou silou a do stejného místa, ale drajv do střední či zadní části kurtu, prudký nebo kontrolovaný a umístěný apod.

- zlepšovat dynamiku pohybu, odrazové schopnosti a rychlé starty; v útočných situacích se nebát projevit zdravou agresivitu a "tah na branku"

Třetí Technický camp Talent Teamu je v plánu na 15.-19. května, stejně jako předchozí akce je otevřen všem zájemcům z řad klubových trenérů. Pozvání obdrží opět 16 hráčů ročníků narození 2004 a mladších s perspektivou budoucí špičkové výkonnosti.

Podrobné informace o projektu Talent Team najdete v představujícím článku.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading