logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tereza Lajdová: Myslím, že mistrovství Evropy bylo pro všechny obrovským zážitkem.

Tereza Lajdová o mistrovství Evropy juniorů:
 
Myslím, že mistrovství Evropy bylo pro všechny obrovským zážitkem. Finští organizátoři měli turnaj perfektně připravený. Do rozehrávací haly by se vešlo přes 50 kurtů a turnajová hala s pěti kurty a okolní tribunou také nebyla malá. Novinkou bylo, že kurty nebyly očíslované, ale pojmenované podle sponzorů. Dopravní spojení mezi hotelem a halou zajišťoval autobus, který jezdil většinou každou půl hodinu. Hotel jsme si všichni pochvalovali, hlavně výborné snídaně a saunu.
 
Jedno dopoledne jsme se vypravili do Helsinek s panem Musilem jako průvodcem. Prohlédli jsme si město a dokonce jsme si udělali i vyjížďku lodí na ostrov, na kterém stojí významná námořní pevnost Suomenlinna.
 
Na turnaj družstev jsem pohlížela bohužel jen z pozice fanouška. Přesto se to pokusím shrnout. Český tým porazil Norsko, což se předpokládalo. Myslím, že všechny mrzela smolná porážka 2:3 od Bulharska. Prohra 0:5, kterou nám zasadilo Rusko, vypadá jednoznačně, ale hrály se vyrovnané zápasy, které rozhodně jednoznačné nebyly. Rusko nemělo tak silné individuality, jak jsme si nejdřív mysleli. To se potvrdilo v turnaji jednotlivců, kde Rusové nedosáhli ani na jednu medaili, ale jako silný tým to dotáhli až ke stříbru.
 
A co se týče mých zápasů. Hrozně mě mrzela prohra s Rakušankou Mathis. V polovině třetího setu jsem vedla už 11:4, bohužel jsem nedokázala zápas dotáhnout k vítězství. Byl to můj první zápas na ME, takže jsem bojovala nejen se soupeřkou, ale také s nervozitou. Nehrálo se mi dobře. Ale nechci se vymlouvat. Je to jen moje chyba, že jsem se nedokázala zkoncentrovat na svůj jediný singl.
 
Herně se mi „překvapivě“ nejvíc líbil Viktor Axelsen a také německý párař Max Schwenger se skvělou technikou. Velkým překvapením (asi nejen pro mě) bylo vítězství Španělky Corrales nad 2. nasazenou Gabdullinou a ve výsledku i španělské finále dívčí dvouhry.
 
Z ME si budu pamatovat několik velmi působivých chvil. Semknutí německých hráčů a trenérů, kteří to svou vůlí dotlačili až k mistrovskému titulu. Výborná atmosféra byla také při dívčím deblu Ukrajinek proti Nizozemkám, kdy za stavu 29:29 ve třetím setu se roztleskala celá hala.
 
Jak řekl Michal Turoň: Takový turnaj nás nemá demotivovat, ale naopak motivovat. Takže i přesto, že to pro mě nebyl úspěšný turnaj, těším se zase na kurt.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading