logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Turnaj se konal již po dvaačtyřicáté.

Těšínský pohár, generálka na MČR: Drančák má už 8. a 9. zlato, dvakrát uspěla i Lajdová. Ve dvouhrách se radují Bitman a Milová

Nejúspěšnějšími hráči Těšínského poháru - Memoriálu Standy Krauze, který v neděli vyvrcholil finálovými zápasy, jsou Pavel Drančák a Magdaléna Lajdová. Oba získali dva tituly. Ve dvouhrách uspěli Jakub Bitman a Sabina Milová.

Úvodní GPA dospělých nového roku Těšínský pohár slouží vždy jako kvalitní prověrka před mistrovstvím republiky. To na nejlepší tuzemské hráče včetně reprezentantů čeká už za dva týdny. Co tedy ukázal turnaj v Českém Těšíně letos?

Třeba stabilní párovou formu Pavla Drančáka. Ten spolu s Michalem Hubáčkem obhájil loňský titul v deblu a s Magdalénou Lajdovou vylepšili loňské stříbro. Drančák zde získal už 8. a 9. titul a těšínský turnaj si pomalu přivlastňuje.

V mixu do bylo dominantní představení, Drančák s Lajdovou neztratili ani set a ve finále vyprovodili právě Hubáčka s Denisou Šikalovou jasně 21:9 a 21:11. Poražení finalisté o kolo dříve sehráli "bratrovražednou" bitvu a Matěje Hubáčka s Bertou Ausbergerovou udolali 24:26, 21:16, 21:18.

Pavel Drančák a Magdaléna Lajdová vyhráli na Těšínském poháru dvě disciplíny. Foto: Ladislav Káňa.

Ani v deblu, kde oba fináloví mixéři stáli na jedné straně kurtu, neztratil Drančák s Hubáčkem ani set. A ani zde se Michal Hubáček nevyhnul souboji s mladším bratrem. Matěj Hubáček s Vítem Kulíškem hlavně v prvním setu finále kousali, ale nakonec se museli před staršími a preciznějšími kolegy sklonit: 21:19 a 21:15.

"Vzhledem k třítýdenní pauze kolem svátků jsem bral Těšínský pohár jako rozehrávací turnaj, kde jsme chtěli zjistit, jak na tom herně vůbec jsme. Dopadlo to na výbornou a s každým dalším kolem jsme herně rostli. Což byl cíl. Obhajoba v deblu a vylepšení loňského stříbra v mixu a celkově 8. a 9. titul jsou příjemnou satisfakcí. Každopádně bez mých úžasných parťáků by to určitě nešlo. Díky, Majdo a Míšo!" hodnotil turnaj dvakrát zlatý Drančák.

Magdaléna Lajdová přidala své druhé zlato ve čtyřhře s Denisou Šikalovou. Závěr této disciplíny byl v jejich podání takový, jaký bychom od dámského deblu očekávali: semifinále i finále se hrálo na tři sety a nebyla nouze o předlouhé výměny. Nejprve Lajdová se Šikalovou porazily Bertu Ausbergerovou s Lucií Krpatovou (21:16, 12:21, 21:10) a ve finále i Pavlínu Krpatovou s Terezou Kobylákovou (19:21, 21:17, 21:11).
Foto je z loňského roku, emoce byly ale letos podobné. Foto: Ladislav Káňa.

I Lajdová se Šikalovou obhájily loňský titul z Těšínského poháru.

To ve dvouhrách letos turnaj poznal nové šampióny. Mezi muži se prosadil Jakub Bitman, jenž na českých GPA zažívá obrodu své dřívější singlové kariéry. V semifinále zvládl Bitman otočit třísetový zápas s Filipem Budzelem a ve finále vrátil Lukáši Holubovi porážku z Memoriálu Holobradého na podzim loňského roku. Bitman vs. Holub tentokrát 21:13 a 25:23.

Vítězkou dvouhry žen je Sabina Milová, jež ve finále po třech setech porazila Kateřinu Mikelovou. Ta opět po roce bere na tomto turnaji stříbro. V souboji turnajové jedničky a dvojky vyhrála Mikelová první set 22:20, další dva ale patřily levoruké Milové poměrem 21:15.

Ceny a diplomy z Těšínského poháru jsou rozdány, výsledky turnaje a přidělené body pak ještě upřesní seznam kvalifikovaných na nadcházející MČR. Nezbývá než se ptát: kdo z těšínských šampiónů uspěje i v Plzni?

Výsledky Těšínského poháru najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading