logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tomáš Knopp dohlížel během turnajového víkendu téměř na vše. Foto: Lenka Johánková.

Tomáš Knopp po MČR: "Povedlo se zrealizovat skoro všechno, co jsme si naplánovali. Ale vždy je co zlepšovat"

Na jeho bedrech leželo během MČR v Plzni nejvíce práce. Po dobu celého turnaje se prakticky nezastavil a pečoval o každý detail, aby si mohl v neděli po skončení posledního finále říci: uff, máme hotovo. Nebo ne? Čtěte rozhovor s hlavním pořadatelem MČR Tomášem Knoppem.

Jak se jako hlavní pořadatel cítíš pět dní po skončení cirkusu zvaného MČR?

Turnaj sice skončil v neděli, ale ještě celý následující týden se uklízí, stěhuje, platí faktury, vytváří se reporty pro sponzory, články do novin atd. Jsem fyzicky hodně vyčerpaný, ale spousta pozitivních ohlasů od diváků, pořadatelů a hráčů mi dodává energii (úsměv).

Povedlo se všechno podle tvých představ? Skřípalo to někde?
Skoro vše, co jsme naplánovali, se nám povedlo zrealizovat. Pořadatelsky je ale vždy co zlepšovat, a to je na tom to krásné. Obecně si myslím, že pořád trošku zanedbáváme doprovodný program pro diváky. V dnešní době je to součást každého sportu a je to jen na kreativitě a odvaze daného pořadatele, kam až dokáže zajít.
Tomáš Knopp s moderátorem mistrovství Vilémem Dubničkou. Foto: Lenka Johánková.

Jak hodnotíš sportovní stránku MČR, kdo tě zaujal a od koho jsi třeba čekal více?
Abych řekl pravdu, tak jsem bohužel moc zápasů neviděl, takže nechci nikoho hodnotit. Měl jsem čas vždy jen na pár výměn a hned jsem musel jít něco řešit a připravovat. Kdo mě ale zaujal, je Jakub Bitman ve dvouhře proti Janu Loudovi. Mimochodem, celý set jsem viděl až v neděli ve finále mužské dvouhry. Ale jen ten první, pak už jsem zase neměl čas (úsměv).

Před turnajem jsi měl strach z galavečera, jak jsi s jeho průběhem nakonec spokojený?
Troufnu si říci, že společenský večer je pro každého pořadatele komplikovaný. Odehrává se v jiném prostředí než turnaj, do sálu vás na přípravu pustí až v ten den od 17:00 a musí se tam přesunout 100 lidí se zastávkou na hotelu či doma kvůli převlečení. Nevím, jak se večer líbil přítomným, ale chtěli jsme ho udělat hodně uvolněný, a to se nám snad povedlo.
Finalisté mužského singlu a hlavní pořadatel Tomáš Knopp. Foto: Lenka Johánková.

Budeš se ty a tvůj tým ucházet o pořádání MČR nebo jiné velké akce v budoucnu?
Těžká otázka, ještě těžší odpověď. Zatím to teď vypadá, že MČR dospělých 2021 bude v Praze, ale raději se mě na to zeptej ještě jednou v srpnu (smích). Teď 5 dní po akci žádné konkrétní plány na další velké turnaje nemáme, ale netajím se tím, že bychom pro změnu rádi zkusili nějaký mezinárodní turnaj. Samozřejmě jen tehdy, když bude pořadatelský tým pro.

Je něco, co bys chtěl říct závěrem?
Nesmím zapomenout na to nejdůležitější. Moc a moc děkuji všem rozhodčím a celému pořadatelskému týmu včetně redakce za skvěle odvedenou práci a všem hráčům za parádní prezentaci našeho sportu divákům.  

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading