logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tomáš a Ondřej Kopřivové: Mistrovství Evropy pro nás bude zakončením velké životní kapitoly.

Rozhovor s Tomášem a Ondřejem Kopřivovými před mistrovstvím Evropy jednotlivců. 


Ondřej Kopřiva (vlevo) - Tomáš Kopřiva.

Na konci ledna jste oznámili konec mezinárodní kariéry. Od té doby jste ale sehráli řadu turnajů, nyní se účastníte mistrovství Evropy. Bude mistrovství zakončení rozdělané práce, nebo to s tím koncem nebylo tak horké?  

Ondřej: Dovolím si citovat z našeho oficiálního prohlášení: „Možná odehrajeme ještě několik nejlevnějších mezinárodních turnajů…“ Mistrovství Evropy pro nás bude, doufejme, vyvrcholením naší společné práce a zakončením velké životní kapitoly.
Tomáš: Mistrovství Evropy bude v každém případě náš poslední turnaj. Původně jsme se měli rozloučit na lednovém Mistrovství České republiky. Vše ale dopadlo jinak. Po MČR jsem měl s reprezentačním týmem odjíždět na Mistrovství Evropy družstev. Na ty dva týdny jsem se moc těšil. Netušil jsem ale, co se během víkendu stane. Ve dvouhře jsem podal možná nejhorší výkony kariéry, za mé výkony ve čtyřhře jsem se hodně styděl. Styděl jsem se před lidmi, kteří se přišli na MČR podívat a fandit i přede všemi ostatními. Mé vystoupení na MČR nebylo nic jiného než jedna obrovská ostuda. Ze dvou týdnů, ve kterých jsem se chtěl na MČR důstojně rozloučit s domácím divákem a potom na Mistrovství Evropy družstev přispět k dobrému výsledku, se během jednoho dne stala noční můra: po příšerných výkonech v každém z mých zápasů mi v neděli, ve finálový den MČR, kdy už jsem byl daleko od dějiště turnaje, zavolal reprezentační kouč. Jsem odvolán z reprezentace, na mistrovství Evropy družstev nejedu. Souhlasil jsem. Potom, co jsem předvedl na MČR, jsem si nezasloužil reprezentovat svou zemi. Za takových okolností jsme se tedy přihlásili na další turnaje. Snad je to dětinské, ale připadali bychom si slabošsky takto odejít ze sportu, ať už jsme na tom s financováním jakkoli.

Chystáte po mezinárodních mistrovstvích Rakouska, Chorvatska a Rumunska před mistrovstvím Evropy ještě nějaký mezinárodní výjezd?
Ondřej: Před Evropou jsme se ještě představili na Dutch Open, které bylo naším posledním mezinárodním turnajem.
Tomáš: Víceméně souhlasím s tím, co řekl Ondra. 

Jak se na mistrovství připravujete? Jak vypadá váš trénink a tréninkový týden?
Tomáš: 10–12 zátěží týdně, 3–6x týdně kondiční zátěž plus regenerace. Podrobným popisem bych zde čtenáře nerad zatěžoval.
Ondřej: Pro tento významný turnaj jsem přichystal speciální – nejen tréninkový – plán, o nějž se však se čtenářem nechci dělit.
 
Kombinujete dvouhru a čtyřhru, budete pro mistrovství Evropy preferovat deblový trénink?
Ondřej: Budeme kombinovat dvouhru a čtyřhru
Tomáš: Budeme preferovat pouze deblový trénink.
 
Na mistrovství Evropy pojede z České republiky řada hráčů, například pět mužů. Pokud vím, budou se připravovat odděleně. Není to škoda, nemohli byste si trochu vyhovět, trénovat spolu a zlepšit tak výkonnost každého z vás?
Ondřej: No vidíš, to bychom asi mohli.
Tomáš: Podobné pokusy byly v reprezentaci už mnohokrát, vždy se ale ukázalo, že nikdo z hráčů nemá vlastně o společnou přípravu zájem. Zdá se mi, že co se týče hráčů naší i té příští generace, bude v ČR badminton vždycky hlavně sólová hra, i když bych rád viděl, abychom se více přiblížili holandskému, nebo dokonce švédskému modelu. Navíc není tak úplně pravda, že bychom se připravovali odděleně.
 
Jaké jsou vaše cíle na mistrovství Evropy?
Tomáš: Vybojovat pro Českou republiku co nejlepší umístění. Důstojně a se ctí završit náš sportovní život.
Ondřej: Důstojně representovat Českou republiku.
 
Kdybyste si mohli vybrat, s kým z evropských deblů byste si rádi zahráli, třeba s třetím párem světa Boe-Mogensen?
Tomáš: Jsem rád, že si vybírat nemůžeme. Pana Mathiase Boa mám ale rád, takže kdyby hrál s někým jiným, rád bych si s nimi zahrál. Velmi rád bych také změřil síly s Angličany Adcock - Ellis. Špatné by nebylo ani vyzvat Zavadského s Konovem, protože bychom jim ještě měli co oplácet.
Ondřej: Och, to by bylo pěkné! Ještě více bych si však přál potřást si po zápase ploutví s Jonasem Rasmussenem, tímto badmintonovým básníkem.
 
Koho považujete za favorita mistrovství ve čtyřhře mužů? 
Ondřej: Bylo by pro mě překvapením, kdyby se ve finále neutkaly dánské dvojice Boe - Mogensen a Rasmussen - Conrad. Jsem také velice zvědavý, co předvede duo ruských zabijáků Ivanov - Sozonov, proti nimž se, podle mého, téměř nedá hrá. A pak jsou tu Němci.
Tomáš: Bude tam opravdu mnoho kvalitních hráčů z celé Evropy. Myslím si ale, že se stejně nakonec prosadí Asie. Favorizuji tedy některý z čínských párů.
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading