logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tomáš Švejda a Jaromír Janáček před mistrovstvím světa: "Když na kurt půjdeme s čistou hlavou a sebevědomím, tak máme šanci"

V sedmnácti letech na mistrovství světa dospělých? Tomáše Švejdu čeká další milník. Spolu s parťákem Jaromírem Janáčkem se pokusí navázat na loňské White Nights a znovu porazit ruský pár Nikulov, Serpionov, tentokrát na mnohem významnější akci. Jak si věří a jak se připravovali, popisují deblisté Janáček se Švejdou společně.

Co pro vás účast na letošním mistrovství světa znamená?
Jsme moc rádi, že se nám podařilo kvalifikovat na mistrovství světa v Basileji. Jedná se o naše premiérové MS a určitě účast na tak velké akci je pro nás jeden ze splněných cílů, který jsme si společně stanovili pro tento rok.

Moc se těšíme na atmosféru mistrovství a velkou příležitost hrát mezi nejlepšími hráči a být součástí mistrovství světa.

Popište, prosím, jak probíhala vaše letní příprava směrem k MS.
Letní příprava, která z velké části byla směřována k tréninkovému pobytu v Indonésii v klubu PB Jaya Raya, nebyla koncipována s vrcholem na MS. Poslední týdny před akcí jsme už chtěli směřovat k finální přípravě na MS doma v Českém Krumlově, bohužel to nejde úplně podle představ. Českokrumlovsko trápí intenzivně střevní virózy, kterým se bohužel nevyhnul ani Tomáš a náš trenér Radek Votava, který má k tomu i další zdravotní potíže.

Tomáš tak po Indonésii a týdnu volna najel do přípravy, z které ale musel kvůli nemoci na necelý týden až do dneška vypadnout (Švejda s Janáčkem odpovídali ve středu, pozn. red.)

Museli jsme to tedy trošku překopat. Míra je zdráv a po volnu opět v tréninkovém rytmu, ale v Praze u Michala Turoně. Tam by se k němu v polovině týdne měl připojit i Tomáš.

Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem mají na MS ruské soupeře, nad nimiž už jednou vyhráli. Foto: Lenka Johánková.

Jak jste spokojeni s losem MS a jak vidíte své šance?
S rozlosováním můžeme být určitě spokojeni, protože soupeři Nikulov a Serpionov do prvního kola jsou určitě přijatelní. V zápase to už nebude o tom, co se v přípravě nepovedlo dle plánu a ideálu, ale o tom, že teď a tady prodej vše, co umíš. Před rokem jsme je ve dvou setech porazili, a i teď na kurt půjdeme s tím, že jdeme vyhrát. Věříme, že když na kurt půjdeme s čistou hlavou a sebevědomím, tak máme šanci.

Zdravotně už budete tedy v pořádku?
Jak popisujeme o pár řádek výše. Věříme, že už zase postupně všichni budeme. Prioritou je teď se dostat do 100% zdraví a zvládnout se připravit za stávajícího stavu na MS co nejlépe.

Na koho ze světových hráčů se těšíte a jaké tipujete vítěze ve své disciplíně?
Nejvíce se těšíme na všechny tři TOP indonéské debly - Sukamuljo/Gideon, Ahsan/Setiawan a Alfian/Ardianto. Radek žije zápasy Lin Dana, jeho genialitou na kurtu, tak zajdeme určitě i na něho.

Také se těšíme na Hanku Milisovou, která za námi v týdnu dorazí a s níž společně strávíme v Basileji po dohrání pár dní sledováním zápasů. V neposlední řadě tedy i na nějakou tu ženskou čtyřhru, která bude na tři sety a hrát se bude hodně přes hodinu. Vidět to na živo je prostě zážitek.

Po celou dobu mistrovství bude ale určitě na co koukat, proto se těšíme na každý zápas, který ve Švýcarsku uvidíme. Jsme zvědaví i na srovnání Indonesia Open a MS.

A kdo vyhraje? Je to otevřené, ale na vítězství tipujeme právě jednu z prvních dvou jmenovaných dvojic z Indonésie.
 

Přečtěte si již vydané rozhovory s dalšími českými reprezentanty:

Rozhovor s Milanem Ludíkem zde.
Rozhovor s Jakubem Bitmanem zde.
Rozhovor s Adamem Mendrekem zde.
Rozhovor s Michaelou Fuchsovou zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading