Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

Tomasz Mendrek hodnotí utkání proti Austrálii, Srí Lance a Jižní Africe.

Tomasz Mendrek hodnotí tři utkání o konečné umístění na mistrovství světa juniorů:

Australský stín jsme nepřekročili

Do třetice repríza MSJ 2012 v japonské Čibě. Do třetice stejný soupeř, byť už ve hře o konečné pořadí. Do třetice stejný výsledek. Po ruském, ani australské prokletí jsme neprolomili. Nejdelší zápas včerejšího dopoledne. Na rozdíl od minulých shrnutí utkání ve všeobecné rovině, dnes už konkrétně po disciplínách.

DM: Adam v nejdelším 56 minutovém utkání vybojoval velmi důležitý první bod. O vyrovnanosti utkání nejlépe vypovídá samotný výsledek. Kvalitní utkání. Před rokem se stejným hráčem Jaromír v koncovce třetího setu prohrál 22:24. Včera jsme to vybojovali. Vedeme 1:0.

DŽ: Střet ročníků. Stejně jako Monika australská hráčka je ročník narození 1998 (srpen). Rozdíl je hlavně ve velké herní vyzrálostí australské hráčky. I přes mládí je už teď na 246. místě BWF žebříčku ve dvouhře žen. Celou dobu si hlídá dostatečný bodový odstup. Pouze v koncovce prvního setu trochu povolí a je dramatičtější koncovka - 20:22. Ve druhém setu dobrý začátek a vedeme ještě 6:5. Pak série 10 míčů a je zde najednou 6:16. My hrajeme na hraně možného, soupeřka kontroluje a dovede přidat. Srovnáno 1:1.

ČM: Skvělé zvládnuté utkání. Od samotného začátku velmi vyrovnané. Velmi dobré doplňování. Hlavně ale zvládnutá na jedničku taktika - soustředěnost na první tři míče a pokud možno neustálý tlak směrem dolů. První set utekla koncovka. Druhý excelentní. Ve třetím boj o každý míč do stavu 13:13. Pak neuvěřitelná série 8 bodů a 21:13. Na takové koncovky v párech od našich párů nejsme zvyklí. Potlesk a vedeme 2:1.

ČŽ: V každém z prvních dvou setu vedeme v polovině 11:6. V prvním nás soupeřky dotáhnou za stavu 15:15. Pak je to bitva o každý bod. Šťastnější jsou Australanky. Promění druhý setbol. My jsme měli pouze jeden. Ve druhém setu provedou holky neuvěřitelný obrat. Ze stavu 3:6 otočí na jedno podání na 11:6 a otěže druhého setu už nepustí z rukou. Ve třetím setu vyrovnaná partie. Soupeřky utečou v polovině na 7:11. Dotáhneme na 15:16 resp. 16:17. Bohužel koncovka nám zase uteče. Hlavní problém: kvalita třetího míče po příjmu podání. Tři chyby a 18:21 v náš neprospěch. Srovnáno na 2:2.

SČ: Tři charakteristiky. Náš uragán v setu prvním -21:9. Šance ještě žila do stavu 16:16 v setu druhém. Pak zkazíme tři příjmy podání ze čtyř. A je zde 17:21.
Ve třetím setu už od stavu 5:5 táhneme vždy za „kratší konec“. 14:21 a celkově 2:3 ve prospěch Austrálie. Ani zde se nepovedlo vrátit porážku z Japonska.

Vyústění – paradoxně jdeme na kvalitnějšího soupeře, který podlehl 2:3 Bulharsku. Konec nadějí na umístění v první dvacítce. Měli jsme zhruba tři hodiny dát se dohromady. Hlavně po psychické stránce.

Srí Lanka, hráči silní jako čaj z tohoto ostrova

Odpolední utkání proti Srí Lance. Výsledky utkání v základní skupině, indický styl, vytáhli vysocí hráči a velmi kvalitní singlistka – to mluví za vše. Těžká zkouška. Jiný styl než známe z Evropy. Navíc pořadí zápasů nejméně vhodné z možných. Jedinou „papírovou slabinou“  hráčů z ostrova skvělého čaje byla čtyřhra žen. K tomu zápasu jsem se ale neprobojovali.

DM: Charakteristika zápasu. 1. set - srovnání se se stylem hry. 2. set - jde to, lze hrát i s takovými hráči. 3. set - bojovnost a nevzdat se. Vyrovnaná partie. V koncovce nemáme mečbol. První ze strany soupeře otočíme, druhý už ne. Obrovské pozitivum - Adam ustal hlavou koncovku všech setů. Hlavně toho třetího. Další 45 minutový zápas. I přes prohru s kurtu může jít s hlavou nahoře.

DŽ: Velká škola pro Moniku. Kvůli tomu tady je. Trestání každé chyby a taktický výkon hráčky ze Srí Lanky. Bojovnost a houževnatost u Moniky. Na vítězství to nestačí, ale zkušeností z takových zápasů se snad zúročí v budoucnu. Pevně v to doufám.

ČM: Jiný zápas než proti australské dvojici ráno. Dva vytáhlí, ale velmi rychlí kluci, výborný útok, kvalitní technika. V prvních dvou setech na otočce vždy prohráváme (6:11 a 8:11). Ve druhém ale provedeme dva velké obraty. Z 8:11 na 12:11 a hlavně z 12:12 na jedno podání na 19:12. To stejné se už ve třetím setu za stavu 12:12 nepovede. Soupeři  odskočí o 3 body, a to si udrží až do konce. Nicméně – klukům v přístupu a jak se s tím poprali, není moc co vytknout.

Výsledek 0:3 vypadá až moc krutě na to, jaký byl minimálně průběh dvou ze tří zápasů. Sílu tohoto týmu dnes mohlo poznat Finsko, ve skupině Francie, Bulharsko – nemít Stoevou – asi také. Pro hráče nevyjímaje velká škola. Prohra rozhodla že jsme dnes ve 12:30 nastoupili k poslednímu utkání o konečné 23. – 24. místo proti týmu z Jižní Afriky.

Pár vět k utkání s Jižní Afrikou

Druhé vítězství. Průběh v mnohém vyrovnanější, než naznačuje konečný výsledek. Konečné 23. místo – o dvě příčky výše než v minulém roce v Japonsku.

DŽ: Premiérové vítězství Moniky po výkonu i výsledku, který jsem očekával. Zcela zasloužené. Od začátku do konce kontrolovala průběh celého zápasu.

DM: Vítězství, ale k nadšení bych rád vyškrtnul druhý set. Soupeř byl houževnatý a bojoval, se slušnou technikou. Mirek si druhý set prohrál sám. Velkým množstvím nevynucených chyb hlavně v druhé polovině tohoto setu. Pravý opak toho, jak dovedl kontrolovat průběh hry od poloviny třetího setu.

ČŽ: Palec nahoru za získaný bod. Bohužel to je to jediné pozitivní, co mohu vyzdvihnout. V kontrastu k tomu co holky ukázaly ve hře proti Rusku nebo Austrálii, to bylo jemně řečeno utrápené vítězství. Historie se ale neptá. Nejsem tady ale od toho, abych chválil, když v tomto případě moc nebylo co. Spíš se ptám sám sebe i holek: co způsobuje, že mohou být tak „up and down“.  Omlouvám se, lepší slova pro srovnání hry včera a dnes jsem nenašel.

Turnaj družstev máme za sebou. Zítra se půjdeme podívat na zápasy o 3. místo a samozřejmě i finále. Odpoledne máme v plánu trénink a v pondělí volný den. Zároveň loterií zvanou los individuálního MS.

Zítra se pokusím napsat také krátké zhodnocení jednotlivých hráčů a mých pocitů. Nejen z našeho účinkování v turnaji družstev, ale celkového vnímání juniorského badmintonu. Výkvět toho nejlepšího můžeme tady sledovat.

Do ČR tentokrát ne pozdě v noci, ale v 16:30 místního času srdečně zdraví!