logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tomasz Mendrek o dvou volných dnech na MSJ: Historie, kultura, trénink a nákupy.

Dva volné dny na mistrovství světa juniorů využil český národní tým k odpočinku, jak přímo z Bangkoku popisuje Tomasz Mendrek:

Tentokrát z trochu jiného soudku. Neděle, první den volna. Po badmintonových dnech jsme jej chtěli využít k návštěvě nějakého významného a atraktivního turistického místa. Díky klidnějšímu nedělnímu provozu 20km cesta do centra města uběhla taxíkem velmi rychle. Pod vedením naší hostesky a jejího přítele jako průvodců jsme navštívili asi jednu z největších kulturních památek Bangkoku: „Grand Palace“.

Národní tým a jeho neznámý fanoušek

Přes cenu 500 Bahtů vstupného stálo za to. Tuto cenu platí pouze zahraniční turisté, pro „domácí“ Thajce je prohlídka komplexu zdarma. I přes obrovské vedro všichni povinně musejí mít dlouhé kalhoty respektive sukni do úrovně kotníků.
 
Celý komplex byl úžasný. Spouště mobilů a fotoaparátů cvakaly jako o život. Po třech hodinách unavení, ale plní nepopsatelných zážitků a dojmů jsme se taxíky vrátili do hotelu.
 
Tak akorát na krátký relax, neboť od 16:00 hodin jsme jeli na trénink do SCG Badminton Academy. To je jejich národní tréninkové centrum. Zde si hráči v praxi vyzkoušeli, co znamená trénovat v tomto klimatickém podnebí v neklimatizované hale. Po hodině tréninku ždímali hlavně kluci několikáté propocené triko. S nachozenými kilometry ráno to byla taková třešnička na dortu pro jejich motivaci a morálně volní vlastnosti z pohledu udržení kvality tréninku.
 
S thajským národním badmintonovým centrem se bude vázat ještě jedná událost. Pokud v pátek už nebudeme ve hře, budeme moci navštívit ukázku tréninku NR i s přednáškou na téma „thajské badmintonové školy“. Páteční seance se nese v duchu pohybových dovedností. Sobotní – tu už bohužel nestihneme – by měla být zaměřena na badmintonovou techniku. Zcela určitě velmi zajímavá iniciativa organizátorů MSJ 2013 jak pro trenéry, tak i hráče, nahlídnout pod pokličku „místní badmintonové kuchařky“.
 
Dnešní pondělní volný den na MS byl ve znamení tří událostí.
 
Tou první a nejdůležitější bylo setkání trenérů a vedoucích týmu před zahájením druhé části MSJ 2013 – individuálního turnaje. Hlavním bodem byla loterie zvaná rozlosování individuálního turnaje. Výsledky z pohledu našich hráčů jsou známé a máme to opravdu velmi pestré. Vzhledem k tomuto setkání a faktu, že ihned zítra začínají všechny tři naše dvojice své zápolení na kurtech je jen dobře, že jsme v neděli vyrazili do centra a tam absolvovali kulturní vložku našeho pobytu.
 
Druhou byl nejprve dopolední trénink našich hráčů a následná návštěva nákupního centra „Paradise“. Nesměli jsme prostě zapomenout na přání našich holek. Nutno přiznat, že i kluci nic proti takovému programu nenamítali.
 
A do třetice, odpoledne od 18:00 dnešní den vyvrcholila „Welcome Party“ všech účastníků MSJ 2013, kterou pořádal organizátor – Thajská badmintonová asociace. Hezký program, bohaté pohoštění, příjemné dvě hodiny.
 
Tak lze v krátkostí shrnout náš nedělní a pondělní den. Původně jsem slíbil, že napíšu kratičké resumé našeho účinkování v družstvech. Včetně kratičké charakteristiky výkonů jednotlivých našich hráčů. Myslím, že vůbec nevadí, když to posunu do celkového shrnutí po individuálním turnaji.
 
Zítra od 10:00 hodin začíná další kapitola a druhá část našeho účinkování na MSJ. Soupeři ze Skotska pro Jaromíra a Denisu, Macaa pro Adama s Monikou nebo Srí Lanky pro Jirku s Magdalénou. Jen na tomto příkladu 1. kola v mixech je vidět, jak pestrou směsici soupeřů z různých světadílů nám los přiřkl. Zase to bude o badmintonu.
 
Po večerním setkání s hráči, kdy jsme měli na programu zápasy zítřejšího dne i naše soupeře, věřím, že všichni jsme bojovně naladění a plní odhodlání poprat se v každém zápase o co nejlepší výsledek. K tomu nám držte palce.
 
Z Bangkoku všechny zdraví!

Tomasz Mendrek,
trenér NR ČR juniorů
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading